Detva pokračuje v obnove amfiteátra, chce stavať priestor pre súbory

Mesto Detva pokračuje v obnove areálu prírodného amfiteátra. Samospráva zverejnila výzvu na predkladanie ponúk na výstavbu objektu správy areálu a sociálnej vybavenosti pre účinkujúcich.

16.03.2021 15:00
debata

Predpokladaná hodnota zákazky je 124 757 eur bez DPH. Amfiteáter je centrom jednej z najväčších prehliadok tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku, Folklórnych slávností pod Poľanou.

Mesto odporúča uchádzačom, aby sa zúčastnili obhliadky miesta a získali potrebné informácie. V ponúkanej cene musia byť zahrnuté všetky náklady uchádzača na dodanie predmetu zákazky, dodáva samospráva s tým, že jediným kritériom na vyhodnotenie ponúk je najnižšia cena.

Termín ukončenia je do 180 dní od prevzatia staveniska. Ponuky môžu záujemcovia predložiť najneskôr do 16. apríla.

Na amfiteátri sa v roku 2015 menila šindľová strecha scény. „V roku 2018 sme zrekonštruovali sociálne zariadenia pre verejnosť a vydláždili plochy pre účinkujúcich za scénou a vstupné chodníky pre divákov v areáli amfiteátra,“ priblížil primátor Ján Šufliarský. Pribudla tiež nová zrubová stavba pre poskytovanie služieb počas folklórnych slávností.

Tie sa vlani z dôvodu pandémie nového koronavírusu neuskutočnili. Na otázku, o koľko peňazí tak samospráva prišla, primátor odpovedal, že slávnosti nikdy neboli ziskovým podujatím.

„Sú financované z rozpočtu mesta, príspevkov sponzorov, Banskobystrického samosprávneho kraja a Fondu na podporu umenia,“ vysvetlil Šufliarský.

Prvý ročník Podpolianskych folklórnych slávností, v súčasnosti Folklórnych slávností pod Poľanou, sa uskutočnil v priestoroch detvianskeho kúpaliska Štrand v roku 1966.

V roku 1967 sa slávnosti presunuli do priestorov súčasného amfiteátra, kde bolo najskôr jednoduchšie javisko a hľadisko. Väčšia scéna súčasného amfiteátra je v Detve od roku 1976.

debata chyba
Viac na túto tému: #Detva #amfiteáter #Ľudová kultúra #folklórne slávnosti