Deň detí oslavujú aj v SĽUK-u

Na Dni detí v SĽUK-u si deti aj dospelí užívajú počas sobotňajšieho poobedia program inšpirovaný tradičnou ľudovou kultúrou , piesňami, tancami a tradičnými hrami.

29.05.2021 12:33
SĽUK Foto:
debata

Slovenský ľudový umelecký kolektív pozýva svojich priaznivcov v sobotu na tradičný Deň detí v SĽUK-u. Akcia sa podľa organizátorov stretáva už niekoľko rokov s mimoriadnym úspechom. „Deti aj dospelí si užívajú počas celého sobotňajšieho poobedia originálny program a príjemnú rodinnú atmosféru,“ avizujú organizátori.

Program sľukárskeho Dňa detí je inšpirovaný tradičnou ľudovou kultúrou piesňami, tancami a tradičnými hrami, ktoré sa kedysi dávno hrávali naši starí či prastarí rodičia. „Interaktívny program sa tento rok pre protipandemické opatrenia neuskutoční,“ uviedol pre TASR riaditeľ umeleckej prevádzky Maroš Červenák. Potvrdil však, že na podujatí, ktoré SĽUKári venujú deťom, sa zabavia nielen malí, ale aj dospelí. „V predstaveniach, ktoré hráme v divadle, si každý niečo nájde, je to prioritne programe pre deti, ale bavia sa aj rodičia.“

Podujatie v areáli Divadla SĽUK otvorili o 11.00 h domáci s muzikantskou veselohrou Zvuky nie sú muky. Na letnej scéne divadlo vystrieda detský folklórny súbor Hájenka, predstaví sa na nej aj Ľubomír Tatarka, deťom známy ako „bača Čalamacha“, ktorý zvlášť môže osloviť návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Oravský hrad Čítajte aj Deti čaká na Oravskom hrade rozprávkový program

„Predstaví rôzne pastierske ľudové hudobné nástroje a náradie, porozpráva, ako sa používa fujara či vyrábajú gajdy, nebude chýbať prezentácia dreveného bačovského riadu vrátane zbierky pastierskych črpákov, ktoré kandidujú ako nový prvok na zápis do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska,“ dodal Červenák. V programe figuruje aj Divadlo Tyjátr, uzavrie ho Divadlo SĽUK o 16.00 h tanečnou veselohrou Gašparko.

debata chyba
Viac na túto tému: #SĽUK