Ministerstvo kultúry chystá COVID pomoc aj pre „jednoosobové s.r.o.“ z kultúrno-kreatívneho priemyslu

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) chystá COVID pomoc aj pre „jednoosobové s.r.o.“ pôsobiace dlhodobo v odvetví kultúry a kreatívneho priemyslu. Informovalo o tom vo svojom profile na sociálnej sieti.

13.06.2021 17:39
Natália Milanová Foto:
Parametre výzvy majú v maximálnej možnej miere zohľadniť špecifiká budúcich žiadateľov, sľubuje rezort Natálie Milanovej.

Parametre výzvy majú v maximálnej možnej miere zohľadniť špecifiká budúcich žiadateľov. Ich nastavenie bude mať na starosti konzultačná skupina, ktorú začal organizovať Korona tím MK SR po stretnutí so zástupcami Hudobnej Únie Slovensko. Konzultačná skupina pri tvorbe parametrov novej výzvy prihliadne aj na účelovosť a adresnosť využitia verejných zdrojov.

„Doterajšia výška finančnej COVID pomoci zo strany štátu pre odvetvie kultúry a kreatívneho priemyslu počas pandémie dosiahla už viac ako 70 miliónov eur,“ uviedlo ministerstvo. Uplynulé dotačné výzvy MK SR na zmiernenie dopadov pandémie boli určené pre jednotlivcov, ktorí majú súbeh trvalého pracovného pomeru a slobodného povolania či živnosti. Tiež neziskové organizácie a občianske združenia, ktoré dlhodobo pôsobia v kultúre a kreatívnom priemysle.

V súčasnosti ešte trvá výzva pre profesionálov zapísaných v evidencii Fondu na podporu umenia, ktorí mali medziročný pokles príjmov minimálne o 30 percent. Cez Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR bola pre kultúrno-kreatívny priemysel k dispozícii štátna pomoc na mzdy zamestnancov a kompenzácia poklesu príjmov pre SZČO. Ministerstvo hospodárstva SR ponúkalo štátnu pomoc s dotáciou na nájomné a na nepokryté fixné náklady pre obchodné spoločnosti.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Ministerstvo kultúry #Natália Milanová