Historický vláčik Korýtko opäť jazdí

Historický vláčik Korýtko v Ružomberku jazdí už štvrtú sezónu. Vlak s vozňom pre bicykle a kočíky premáva počas všetkých prázdninových víkendov na trojkilometrovom úseku zrekonštruovanej železnice.

18.07.2021 13:00
debata (3)

Okrem bežnej prevádzky vláčika sú v konečnej stanici Zápalkáreň počas leta pripravené štyri tematické podujatia. Prvé z nich – farmárske – sa uskutočnilo uplynulú sobotu 17. júla.

„Ďalšia sobota bude venovaná papierenstvu, ktoré má s Ružomberkom spojenú históriu aj súčasnosť. V auguste nás čaká modelársky a divadelný deň s našimi ochotníkmi,“ povedala Gabriela Demčáková z ružomberskej radnice.

V posledný júlový piatok (30. júla) vláčik absolvuje aj špeciálnu trasu naprieč Liptovom do Kráľovej Lehoty a späť.

„Z Ružomberka sa tak dostanú cyklisti až do Kráľovej Lehoty so zastávkami v Liptovskom Mikuláši a v Liptovskom Hrádku. Z horného Liptova sa dostanú záujemcovia na konečnú Korýtka do stanice Zápalkáreň a späť. Je to špeciálna jazda,“ skonštatovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov.

Vo vlaku by mali návštevníci používať rúška, dezinfekcia rúk je zabezpečená. Bývalá Korytnická železnica vznikla v roku 1908, jej prevádzku ukončili v roku 1974. Pôvodná železnica bola dopravným prostriedkom pre prepravu tovaru aj cestujúcich z okolitých obcí do Ružomberka. Vozila aj hostí do kúpeľov v Korytnici.

V závere jej existencie sa z nej postupne stávala skôr turistická atrakcia. V roku 2018 sa podarilo obnoviť torzo z pôvodnej trasy, ktorou vláčik jazdil v minulom storočí.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Ružomberok #vláčik #historický vlak
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy