Za kultúrou bez auta. Banskobystrický kraj ponúka polovičnú zľavu zo vstupného

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) sa zapája do Európskeho týždňa mobility (ETM) a v sobotu (18. 9.) ponúka 50-percentné zľavy zo vstupného do múzeí a galérií vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

18.09.2021 10:00
debata

Podporiť ekologickú dopravu v podobe cestovania autobusom, vlakom, na bicykli, kolobežke či po vlastných má každoročne za cieľ ETM.

„Tento rok sa BBSK zapája poskytnutím 50-percentnej zľavy zo vstupného do múzeí a galérie vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Na spoluprácu sme oslovili i ďalšie kultúrne inštitúcie na území župy, pričom kladne zareagovalo 11 z nich. Počas soboty sa tak tí, ktorí prídu za kultúrou inak ako osobným autom, dostanú za polovičnú cenu celkovo do 18 expozícií múzeí a galérií po celom kraji,“ reagoval vedúci oddelenia kultúry Úradu BBSK Peter Černek.

Polovičnú zľavu počas najbližšej soboty poskytnú napríklad Múzeum SNP v Banskej Bystrici, Múzeum vo Svätom Antone, Múzeum bábkarských kultúr a hračiek Hrad Modrý Kameň, Zvolenský zámok, Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku v Dolnej Strehovej či Stredoslovenské múzeum a galéria v Banskej Bystrici alebo Horehronské múzeum v Brezne.

„Veríme, že toto podujatie pomôže zvýšiť návštevnosť kultúrnych inštitúcií, ale hlavne v rámci dopravy napomôže k zníženiu ekologickej stopy na životnom prostredí, čo je hlavnou myšlienkou projektu,“ doplnil Černek.

debata chyba
Viac na túto tému: #doprava #kultúra #ekológia #Banskobystrický kraj #Banskobystrický samosprávny kraj #Európsky týždeň mobility
Flowers