Stĺpček: Šťastnú dovolenku

12.07.2011 18:49
Agda Bavi Pain
Agda Bavi Pain Autor:

To máme dnes výpek. Ako v pekle počas vykurovacej sezóny. A keď už sme pri počasí, kam na dovolenku? Druhej povinnej téme sa dnes človek pri rozhovoroch vyhne naozaj ťažko. Hlavne v lete sa s podobnou otázkou stretnete na ulici aj niekoľkokrát denne.

Čas prázdnin, najväčší to výdobytok 20. storočia, sa týka rovnako milovníkov telesného bronzu a horúčkovitých cestovateľov, ortodoxných domasedov a zaprisahaných odporcov oddychu, ako aj všeľudovej väčšiny, ktorá si dovolenku dovoliť jednoducho nemôže. Nie som žiadna výnimka, užil som si dosť hotelov aj kempov na periférii, polievok z prášku aj nestráviteľných domorodých špecialít, súkromných pláží aj celonárodných pamiatok.

Svoje som si absolvoval najmä ako adolescent, ťahajúci sa za rodičmi v najspaľujúcejšom slnku po archeologických atrakciách, zatiaľ čo parťáci doma opaľovali spolužiačky a čaje na starej plavárni. Radšej si ja dnes počas leta vychutnávam produktívny vek v chládku doma, v bežnom každodennom zhone. Ak sa vypekáte kdesi na piesku alebo si dovolenku ešte len plánujete, užite si teda aj za mňa sladké ničnerobenie bez starostí, internetu, novín aj všetkých stĺpčekov.

A keď sa aj nikam nechystáte, naložení v informačnom zhone, pracovnom strese, prípadne kvasíte kyslo bez práce počas uhorkovej sezóny, nemusíte hneď žialiť, že o niečo prichádzate. Stačí si dať na chvíľu pohov, pozrieť si film alebo si prečítať hoci aj pasáž z knihy. Na dovolenke v ľudskej fantázii úpaly nehrozia skutočne nikomu.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku