Na Tatranský ľadový dóm potrebovali pripraviť 225 ton ľadu

Na výstavbu Tatranského ľadového dómu na Hrebienku vo Vysokých Tatrách potrebovali tento rok pripraviť 225 ton ľadu. Spolu 20 rezbárov zo Slovenska, Čiech a Spojených štátov amerických pracuje na jeho podobe od polovice októbra, verejnosti ho sprístupnia 19. novembra, keď predstavia aj jeho tohtoročné tematické zameranie.

24.10.2021 13:00
ladovy dom, Vysoke Tatry Foto:
Ľadový dóm na archívnej snímke z minulosti. Jeho tohtoročnú podobu predstavia až v novembri.
debata (1)

Záujemcom by mal byť tento rok dostupný počas celej zimy. „Rezbári pracujú momentálne každý deň pri teplote mínus sedem stupňov Celzia, hoci vonku vo Vysokých Tatrách teraz vládne krásne babie leto, vonkajšia teplota počas dňa je niektoré dni okolo desiatich stupňov,“ priblížila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková.

Ako dodala, teplotu potrebnú pre uchovanie masy ľadu v tuhom stave sa im darí udržať pomocou kupoly, pod ktorou sa budúci Tatranský ľadový dóm nachádza a tiež špeciálnej chladiacej techniky. Obe pomôcky budú tatranskú ľadovú atrakciu udržiavať v dobrej kondícii počas celej zimy. Tohtoročnú tému verejnosti prezradia až v deň jej oficiálneho otvorenia.

ladovy dom 04 Čítajte viac Notre Dame stojí aj na Hrebienku

Aktéri cestovného ruchu vo Vysokých Tatrách podľa Blaškovej tentoraz nepočítajú so zopakovaním vlaňajšieho scenára, keď sa pre lockdown výrazne zredukovala návštevnosť lokality. OOCR verí, že atrakciu na Hrebienku budú môcť tento rok obdivovať všetci záujemcovia.

„Tatranský ľadový dóm sa bude môcť sprevádzkovať aj v prípade čiernej farby COVID automatu, pretože je to ľadová galéria, a tie sú podľa aktuálnych pravidiel dostupné,“ zdôvodnila Blašková.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #ľad #Vysoké Tatry #umelci #Tatranský ľadový dóm #Hrebienok #ľadové sochy #Rezbár
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy