Stĺpček: Gorily na odpis

06.02.2012 05:00
Agda Bavi Pain
Agda Bavi Pain Autor:

Keď som minule v televízii uvidel zloženie nášho parlamentu, napadlo mi opäť všeličo iné, len nie reprezentatívna vzorka občanov štátu. To by naša beztak dosť zdecimovaná krajinka musela byť na pokraji genocídy či prinajmenšom genetickej katastrofy. Žena takmer žiadna a o skutočnom chlapovi tu tiež nechyrovali. Samý vyondulovaný predajný právnik, mafiánsky veľkopodnikateľ alebo ulízaný marxistický ekonóm. Človek by čakal elitu, a tam? Opice vedľa opíc. Ešteže ich naši ctení živočíšni príbuzní z džungle nevidia.

Naša krajina pritom vôbec nevyzerá tak zle. Máme aj tvrdo pracujúcich ľudí, aj milých úradníkov, ale aj diskriminované menšiny a podvyživených dôchodcov. Ja však takých v parlamente nevidím. O penzistov by síce v inštitútoch núdza iste nebola, len keby mali aspoň jedinú skúsenosť s každodennou núdzou bežných dôchodcov a ich žobráckou penziou. Rómov nevidieť vôbec, tí by so svojimi volenými zástupcami urobili najskôr asi krátky proces. No a o relevantných odborníkoch či umelcoch radšej pomlčať, niekdajší scenáristi dnes pracujú na neporovnateľne výnosnejších veľdielach, v ktorých my všetci hráme komparz bez nároku na honorár.

Nech si sedia na svojich teplých miestečkách. Nech si len pekne sedia ďalej a vyškierajú sa do zrkadla na TV obrazovke sami sebe. My ostatní už teraz vieme aj bez nich, že také vzory ani reprezentatívne vzorky nepotrebujeme vôbec, ani ich politiku, ani rodinné mediálne monopoly. Aj zarytí ochrancovia zvierat predsa vedia, že takéto opice patria jedine do klietky.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku