Ministerka kultúry Milanová: Ján Kuciak sa stal obeťou hľadania pravdy

Podľa ministerky kultúry je dôležité, aby novinári mali vytvorené podmienky na bezpečné, slobodné a nezávislé prostredie.

21.02.2022 12:49
Natália Milanová Foto: ,
Ministerka kultúry Natália Milanová.
debata

Ján Kuciak sa stal obeťou hľadania pravdy. Pri príležitosti štvrtého výročia vraždy investigatívneho novinára a jeho partnerky Martiny Kušnírovej to vyhlásila ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) vo videu zverejnenom v jej profile na sociálnej sieti. Podľa ministerky sa Kuciak napriek vyhrážkam a zastrašovaniu nevzdával a odhaľoval prepojenia mafie na štát.

„Byť investigatívnym novinárom nesmie znamenať žiť v strachu o svoj život a život svojich blízkych. Práca, ktorú robia, je pre spoločnosť nezastupiteľná," uviedla ministerka. Hoci podľa Milanovej nie každý novinár a novinárka spĺňa všetky atribúty vyváženej a pravdu hľadajúcej žurnalistiky, je dôležité, aby všetci mali vytvorené podmienky na bezpečné, slobodné a nezávislé prostredie.

Zároveň Milanová zdôraznila, že boj s mafiou ešte zďaleka neskončil. „Jej zažratosť je podobná ropnej škvrne. Na jej odstránenie musíme spojiť sily a nedopustiť, aby sa história opakovala. Nech sú Slovensku v tomto nápomocné aj slobodné a nezávislé médiá," dodala ministerka kultúry.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana K.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ministerstvo kultúry #Natália Milanová
Flowers