Minister kultúry odvolal generálneho riaditeľa NOC Jána Tazberíka

Minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD) odvolal z funkcie s účinnosťou od dnešného dňa generálneho riaditeľa Národného osvetového centra (NOC) Jána Tazberíka.

, 31.05.2012 14:01
debata (1)

„Jedným z dôvodov bola aj neschopnosť bývalého generálneho riaditeľa predložiť víziu rozvoja NOC, o ktorú ho minister kultúry požiadal 11. mája,“ informoval hovorca rezortu kultúry Jozef Bednár.

Tazberík sa podľa webu NOC stal riaditeľom centra ešte v roku 1994 a na tomto poste pôsobil dodnes len s prestávkou v rokoch 1995 až 1998.

Koncom minulého roka vyvolalo nevôľu časti kultúrnej obce, keď komisia zriadená NOC vo verejnom výbere na neverejnom zasadnutí rozhodovala o tom, kto bude s NOC spolupracovať na programe a dramaturgii priestorov Domu umenia v centre Bratislavy na Námestí SNP. Pomerom osem ku dvom hlasom vtedy zvíťazil projekt neziskovej organizácie Cylinder založenej ad hoc, hoci sa očakávalo, že komisia schváli spoluprácu s A4 – Asociáciou združení pre súčasnú kultúru. Vtedajší minister kultúry Daniel Krajcer vyzval Tazberíka na zrušenie výberu, čo sa aj stalo.

Nový výber NOC nevypísalo, priestory Domu umenia mali totiž najskôr prejsť rekonštrukciou. ,,K budúcej súťaži sme sa zatiaľ v NOC nedostali, nevedno, či bude a aká bude. V tejto chvíli je pre nás dôležité ukončiť verejné obstarávanie na rekonštrukciu priestorov, ponuky sa dávajú do konca februára," povedal koncom februára Pravde Tazberík. Rekonštrukcia v hodnote 170 – tisíc eur mala podľa neho trvať zhruba 3 mesiace a až po nej a po konzultácii s novým vedením ministerstva kultúry, chcelo NOC uvažovať o novom výbere, ktorý plánovalo vypísať najskôr koncom mája.

1 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy