Na hrad Devín sa vracajú renesanční rytieri

Na bratislavský Hrad Devín sa po dvoch rokoch opäť vracajú rytieri. V sobotu návštevníkov presunú do obdobia renesancie. Areál hradu bude otvorený do 18.00 h. Informuje o tom Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel Tostabur, ktoré podujatie organizuje.

04.06.2022 09:00
rytieri, Devín, Foto:
Rytieri na Devíne, na archívnej snímke členovia Tovarišstva starých bojových remesiel.
debata

Návštevníci môžu nahliadnuť do života profesionálnych žoldnierov, tzv. landsknechtov, z prvej polovice 16. storočia, ktorých budú sprevádzať nie menej bojovo naladené ženy. Tešiť sa môžu aj na Renesančný rytiersky turnaj, v ktorom podľa organizátorov budú štyria rytieri bojovať na koňoch o priazeň publika v skúškach šikovnosti i stretoch v rytierskom klaní.

Chýbať nebudú ani renesančné tance, pri ktorých sa budú chcieť urodzené dámy zapáčiť saskému vyslancovi, satirický, ale tragicky ladený príbeh z obdobia „hugenotských vojen“ vo Francúzsku či recitál renesančnej hudby a poézie. Pripravená je tiež streľba z luku a kuše či vrhanie nožov v dobovej strelnici, pre najmenších návštevníkov detský kútik s rôznymi hrami.

Fiľakovský hrad Čítajte aj Fiľakovský hrad má novú atrakciu

Organizátori zároveň pripomínajú, že na hrade Devín platí zákaz vstupu so psom s výnimkou vodiaceho psa pre zrakovo znevýhodnených.

Rytieri by sa mali tento rok na Hrad Devín vrátiť ešte niekoľkokrát. V júli a v septembri by mali priblížiť obdobie stredoveku, „návrat“ do renesancie je naplánovaný aj na august.

debata chyba
Viac na túto tému: #Devín