Akrobati a svetelná šou. Príbehy z Trenčína preniesli návštevníkov do druhého storočia

Siedme pokračovanie Príbehov z Trenčína prenieslo návštevníkov do druhého storočia, keď sa na území budúceho Trenčína objavili Rimania. Hlavnou postavou multižánrového podujatia pod holým nebom bol v sobotu v noci vojak z Laugaricia Severus.

03.07.2022 13:30
Príbehy z Trenčína Foto: ,
Na snímke diváci tlieskajú akrobatovi na lane počas predstavenia Príbehy z Trenčína.
debata

„Príbehy z Trenčína sú tradičným podujatím, ktoré malo dva roky pauzu, a som rád, že sa to podarilo oživiť. Tento rok sme predstavili projekt Severus, vojak z Laugaricia. Preniesli sme sa tak do druhého storočia, keď tu bol tábor Laugaricio,“ načrtol organizátor, autor textovej predlohy a režisér Vlado Kulíšek.

Diváci v Trenčíne videli príbeh rímskeho vojaka... Foto: TASR, Radovan Stoklasa
Príbehy z Trenčína Diváci v Trenčíne videli príbeh rímskeho vojaka z Laugarícia. Zobrazili ho herci, muzikanti, akrobati, ale aj svetelná šou.

Nočná šou sa tento rok odohrávala v centre mesta, na priestranstvách v okolí Domu armády. „Nadnesene ide o pochôdzkové divadlo. Na jednom mieste sa začína celý príbeh, kde sa objavil aj náš hlavný hrdina – vojak Severus, potom sa prešlo približne 200-metrovým úsekom, kde ľudia videli akrobatické šou, laserové šou, svetelné efekty a mappingy,“ priblížil Kulíšek.

Pozrite si zábery z nočného podujatia v Trenčíne.

Príbeh vojaka Severusa podľa neho predstavilo 15 umelcov, Išlo o ľudí od Prahy po Bratislavu i miestnych umelcov zo skupiny historického šermu. Podujatie má režiséra i svojich pravidelných návštevníkov. Kulíšek spomenul, že na prvom ročníku organizátori počítali s niekoľkými stovkami ľudí a nakoniec ich prišli tisíce.

Na snímke maping na budove počas predstavenia... Foto: TASR, Radovan Stoklasa
Príbehy z Trenčína Na snímke maping na budove počas predstavenia Príbehy z Trenčína v centre mesta. Siedme pokračovanie Príbehov z Trenčína oživilo legendu o Severusovi, vojakovi z Laugaricia.

„Odvtedy sme na to pripravení a vieme to urobiť vo väčšom rozsahu, aby každý niečo z toho mal a videl,“ podotkol. K aktuálnemu ročníku projektu Príbehov z Trenčína organizátori vydávajú i knižnú časť, v ktorom si ľudia prečítajú skutočný príbeh, dodal režisér.

debata chyba
Viac na túto tému: #Trenčín #KUltúrne Podujatie