Mladé rómske talenty sa predviedli počas galaprogramu Divých makov

Mladí Rómovia predviedli v sobotu (13. 8.) večer v Bratislave svoj talent počas galaprogramu Divých makov. Mládež vystúpila pod vedením skúsených a známych umelcov.

14.08.2022 18:00
dive maky Foto:
Deti z Divých makov.
debata

Počas štvorhodinového vystúpenia sa prezentovali študenti vo veku 11 až 21 rokov. Predviedli hudobné čísla, ktoré sa niesli v znamení rómskych ľudových piesní, ako aj moderných rómskych aranžmánov.

Návštevníci si mohli vychutnať divadelné predstavenie detí v podobe ľudovej rómskej rozprávky. Súčasťou programu bola aj výstava výtvarných diel.

Divé maky & Barbora Botošová Band - Mamo Mamo

„Projektom chceme prispieť k zachovaniu jedinečných rómskych kultúrnych hodnôt a tradícií. Prostredníctvom tejto neziskovej kultúrnej aktivity chceme priblížiť obyvateľom Bratislavského samosprávneho kraja krásu rómskeho umenia, prispieť k búraniu stereotypov a predsudkov voči Rómom, zvyšovať toleranciu a dať priestor nadaným rómskym študentom a spoločne s profesionálnymi rómskymi umelcami odprezentovať svoje schopnosti,“ povedala o projekte Barbora Mistríková, správkyňa občianskeho združenia Divé maky.

Galaprogram sa uskutočnil v rámci Bratislavského kultúrneho leta 2022 a poskytol priestor na spoznávanie rómskej kultúry a jej sprístupnenie pre obyvateľov a návštevníkov kraja.

debata chyba
Viac na túto tému: #umenie #divé maky
Flowers