Remeslá, prírodu a temperament ponúkne podujatie Objavte Poloniny

Tradičné remeslá, nedotknutú prírodu a rusínsky temperament môžu zažiť návštevníci festivalu Objavte Poloniny, ktorý sa uskutoční od 19. do 21. augusta na viacerých miestach v okrese Snina.

15.08.2022 17:00
Cyrilo-metodské slávnosti Foto: ,
Ilustračné foto.
debata

„Prípravy vrcholia a naši remeselníci a sprievodcovia sa aj tento rok tešia na návštevníkov,“ povedala za organizátorov podujatia Katarína Romanová s tým, že tohtoročným prekvapením bude pravá rusínska svadba. Návštevníci zažijú svadobný obrad, čepčenie a pravú dedinskú svadobnú veselicu.

V poradí tretí ročník podujatia ponúkne okrem tradičných zážitkov aj niekoľko noviniek. „Návštevníci budú mať možnosť navštíviť konopný prales a deti sa určite rady povozia na traktore. V obci Ulič bude kurz vyšívania tradičných karpatských motívov, ktorými sa dá vyzdobiť aj moderné oblečenie. Deti sa zabavia v prenosnom planetáriu, prenesú sa milióny svetelných rokov za horizont a rozprúdia fantáziu v našej Astro Show,“ doplnila Romanová.

Expres Čítajte viac Zo Zvolena vyrazí Sklársky expres, cieľom je výstava aj festival Koliesko

V Novej Sedlici nainštalujú exteriérovú výstavu fotografií Pavla Vavrouška, ktoré vznikli v rokoch 1970 až 1980. „Dobové fotografie zachytávajú život bežných ľudí z obce a majú autentickú atmosféru,“ priblížila Soňa Kožárová z organizačné­ho tímu.

Letné víkendové podujatie organizuje občianske združenie Take naše, založené na podporu cestovného ruchu a regionálneho rozvoja na východnom Slovensku.

„Jeho unikátnosť spočíva vo vytvorení ‚intímneho‘ spojenia medzi návštevníkmi a miestnymi obyvateľmi. Nejde len o remeselné workshopy. Účastníci majú dostatočný priestor porozprávať sa a zdieľať navzájom svoje životné radosti a skúsenosti. Obohacujú sa navzájom a to je to najkrajšie, čo ľudí ťahá na Objavte Poloniny,“ dodala jedna z organizátoriek podujatia Eva Kocanová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Snina #remeslá #Poloniny #remeselníci #Rusíni