Mária Čorejová sa teší na Bienále architektúry v Benátkach

30.07.2012 16:00
Mária Čorejová vystavuje najnovšiu tvorbu v...
Mária Čorejová Autor:

"Na jednu akciu z tohto leta už mám pekné spomienky. Na predstavenie Matter Ivy Bittovej a Vladimíra Godára, ktoré som videla v rámci festivalu Viva musica! Keď to ešte niekedy bude, určite pôjdem znovu," povedala výtvarníčka Mária Čorejová. Jej diela možno momentálne vidieť na kolektívnej výstave Pripraviť sa! Pozor! Štart!, ktorá je v Nitrianskej galérii.

"Veľmi sa teším na Bienále architektúry v Benátkach. Jeho súčasťou je aj naše združenie 13 kubikov. Celkom rada si pozriem aj výstavu Prerušená pieseň v Slovenskej národnej galérii. Páči sa mi aj veľké plátno inštalované na Stanici v Banskej Štiavnici od Erika Šilleho. Určite skočím tiež do Museumsquartier vo Viedni, kde je vždy niečo, aj keď náhodou nie je nič.

V lete čítam väčšinou pri vode. Minulý rok som takto prešla knihou Láska je sliepka od Lucie Piussi, tento rok ma zase potešila reedícia Sekerou & nožom od Pišťanka & Taragela. V Európskom dome poézie Košice zasa vychádza zbierka básní Dom, kde žijem od Laca Novomeského a Pláň od Jána Buzássyho, na ktorých som mala tú česť spolupracovať na vizuálnej podobe. S obľubou sa vždy vrátim aj k môjmu rodákovi z Devínskej Novej Vsi k Rudovi Slobodovi. Toto leto sa chystám na jeho Záznamy. Tuším ma v lete baví slovenská literatúra.

Čo sa týka filmov, určite skočím do Štiavnice na festival 4 živly a zdá sa mi, že by do kín mal prísť remake Total recall, čo bol kedysi môj celkom obľúbený film."

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku