Na sociálnych sieťach sa kampaň šíri pod heslom #HairForFreedom (Vlasy za slobodu). Nezapojili sa do nej však iba francúzske celebrity, ale aj političky z viacerých európskych krajín. V umeleckých kruhoch vo Francúzsku si akcia získava čoraz väčšiu podporu. Odstrihnúť si kus vlasov neváhajú ani mladšie hviezdy ako napríklad francúzska speváčka Pomme.
„Za slobodu,“ hovorí pri tom po anglicky Juliette Binoche, ktorá si zahrala i v amerických filmoch a v roku 1997 získala Oscara za vedľajšiu úlohu v romantickej dráme Anglický pacient. Na to, že si poškodia účes, nedbajú ani ostatné umelkyne.
Za iniciatívou stoja traja francúzski právnici. „Iránske ženy počítajú s podporou medzinárodného spoločenstva. Toto je nádherný spôsob, ako ju vyjadriť,“ uviedol pre agentúru Reuters Richard Sédillot, ktorý sa venuje ľudským právam.

Kampaň považuje len za prvý krok. „Dúfam, že sa zapoja všetci na celom svete. Nielen herečky, ale naozaj všetci. Odstrihnúť si vlasy môžu aj muži,“ vyzval Sédillot.

Protivládne demonštrácie v Iráne sú reakciou na nevyjasnenú smrť Mahsy Amíníovej. Mravnostná polícia ju zatkla 13. septembra pod zámienkou, že nemala hlavu správne zakrytú hidžábom (ten je pre ženy povinný od islamskej revolúcie v roku 1979).
Mladá Kurdka vo väzbe upadla do kómy a po troch dňoch skonala. Podľa úradov prirodzenou smrťou, no svedkovia jej zadržania tvrdia, že ju policajti bili.

To vyvolalo mohutné protesty proti režimu, ktoré viedli k násiliu a desiatkam obetí. Iránske ženy svoje pobúrenie vyjadrujú tým, že si strhávajú hidžáb alebo si strihajú vlasy. To je v krajine tradičný spôsob odporu. Už v Knihe kráľov (Šáh-náme), epose, ktorý napísal perzský básnik Firdausí medzi rokmi 977 a 1010, sa spomína princezná, čo si ostrihala vlasy na protest proti manželovej smrti.