V Trnave budú počas leta bezplatné prehliadky so sprievodcom

Počas letných prázdnin bude v Trnave prebiehať každý pracovný deň bezplatná prehliadka mesta. Záujemcom stačí prísť o 10,30 h pred mestskú vežu, aby si so sprievodcom za 60 minút pozreli tie najkrajšie pamiatky.

30.06.2023 10:00
Katedrala sv. Jana Krstitela foto Region Trnava... Foto:
Počas leta môžete spoznať Trnavu na bezplatnej prehliadke so sprievodcom. Na snímke katedrála sv. Jána Krstiteľa.
debata

„Domáci i zahraniční turisti majú možnosť spoznať Trnavu, jej históriu a pozrieť si najvýznamnejšie a najkrajšie pamiatky počas celých letných prázdnin. Vďaka rozprávaniu turistických sprievodcov môžu objavovať kostoly alebo stredovekú architektúru, akou sú hradby či radnica,“ pozýva Alexander Prostinák, riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

Návštevníkov Trnavy potulky možno zavedú aj na... Foto: Región Trnava
Radnica Trnava foto Region Trnava 2 Návštevníkov Trnavy potulky možno zavedú aj na historickú mestskú radnicu.

Prehliadky nie je potrebné si vopred rezervovať, stačí prísť pred mestskú vežu, kde bude každý deň čakať sprievodca. Návštevníkov mesta čakajú dva tematické okruhy.

„V pondelky, stredy a piatky si na svoje prídu záujemcovia o sakrálne pamiatky Trnavy, ktorými je mesto známe. Sprievodca návštevníkov prevedie Bazilikou sv. Mikuláša, nachádzajúcou sa na najstaršom obývanom mieste v Trnave, a Katedrálou sv. Jána Krstiteľa s najväčším ranobarokovým oltárom v strednej Európe,“ hovorí Slavomír Dzvoník, sprievodca cestovného ruchu v Trnave.

V pondelky, stredy a piatky si na svoje prídu... Foto: Región Trnava
Bazilika sv. Mikulasa v Trnave foto Region Trnava V pondelky, stredy a piatky si na svoje prídu záujemcovia o sakrálne pamiatky Trnavy, ktorými je mesto známe. Sprievodca návštevníkov prevedie Bazilikou sv. Mikuláša (na snímke), nachádzajúcou sa na najstaršom obývanom mieste v Trnave, a Katedrálou sv. Jána Krstiteľa s najväčším ranobarokovým oltárom v strednej Európe.

Oba okruhy prehliadok trvajú približne 60 minút a sú vhodné aj pre anglicky hovoriacich turistov. V utorky a štvrtky okruh vedie po stredovekej architektúre mesta, kde účastníci uvidia hradby, bašty i stredovekú radnicu. „Dozvedia sa príbehy najdôležitejšej mestskej stavby, tehlových hradieb z 13. storočia a navštívia západné krídlo radnice so stredovekou pivnicou a žalárom,“ dodáva Slavomír Dzvoník.

Vďaka rozprávaniu turistických sprievodcov môžu... Foto: Región Trnava
Hradby mesta foto Region Trnava 1 Vďaka rozprávaniu turistických sprievodcov môžu návštevníci Trnavy po celé leto objavovať kostoly alebo stredovekú architektúru, akou sú hradby či radnica. Na snímke mestské hradby.

Pre stúpajúci dopyt po individuálnych sprevádzaniach oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism poskytuje aj individuálne prehliadky mesta Trnavy pre väčšie i menšie skupiny. Tie je potrebné rezervovať v Turistickom informačnom centre alebo cez stránku Regiónu Trnava.

Dano Heriban Čítajte viac Koncert pre Dana Heribana organizuje jeho rodné mesto Trnava

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Trnava