Ministerka vraj Národnému múzeu aktivity s tematikou LGBTIQ nezakázala

Slovenské národné múzeum (SNM) nedostalo od Ministerstva kultúry (MK) SR žiadne odporučenie ani zákaz, ktorý by sa mal týkať prípadných aktivít s tematikou LGBTIQ. Inštitúcia to uviedla pre TASR v reakcii na medializované informácie týkajúce sa výstavy fotografky Doroty Holubovej

10.11.2023 16:51
SR premiér Fico ministerstvá návšteva MK... Foto:
Na snímke predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) a ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová (nominantka SNS) počas brífingu po spoločnom stretnutí na rezorte kultúry v Bratislave 6. novembra 2023. FOTO TASR - Jaroslav Novák
debata

„Dnes prvýkrát cenzurovali moje fotky zo série Neskrývaná láska a zakázali ich vystaviť vo verejnoprávnej inštitúcii (lebo podľa novej ministerky ide o LGBTI+ propagandu. Je to zvláštny pocit, nie príliš príjemný…“ uviedla pred pár hodinami fotografka Dorota Holubová na sociálnej sieti. SNM odmieta, že by od MK SR dostalo zákaz pre výstavu jej fotografií.

„SNM – Historické múzeum neviedlo oficiálnu komunikáciu s fotografkou Dorotou Holubovou o realizácii výstavy jej fotografií zo série Neskrývaná láska na Bratislavskom hrade. Výstava nie je zahrnutá vo výstavnom pláne SNM – Historického múzea na rok 2023, tzn., že ani nemohla byť cenzurovaná,“ uviedol riaditeľ SNM – Historického múzea Peter Barta.

Portál aktuality.sk informoval o statuse fotografky Doroty Holubovej na sociálnej sieti, v ktorom uvádza, že jej výstavu zakázali vo verejnoprávnej inštitúcii bez jej bližšieho spresnenia. Za zákazom malo byť podľa statusu odporúčanie ministerky kultúry SR Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS).

debata chyba
Viac na túto tému: #MK SR #Martina Šimkovičová