Projekt Básnenie Milana Lasicu dočasne prerušil crowdfundingovú kampaň

Autor a producent projektu Básnenie Marek Kučera na sociálnej sieti Facebook zverejnil status, v ktorom informuje o dočasnom prerušení crowdfundingovej kampane.

30.11.2023 20:06
Básnenie, Marek Kučera, Magda Vášáryová Foto:
Spoločná fotografia, ktorá vznikla počas natáčania videoklipu k piesni List do vetra. Adam Matej, Marek Kučera, Magda Vášáryová, Miro Remo a Maroš Žilinčan.
debata

O projekte Básnenie sa verejnosť dozvedela 1. novembra tohto roka, kedy bola zverejnená pieseň List do vetra spolu s videoklipom, v ktorom účinkovalo viacero známych osobností. V priebehu budúceho roka by mal vyjsť nový album Milana Lasicu. V rámci projektu spustili jeho autori crowdfundingovú kampaň na portáli Donio. Práve tá sa stala bodom sporu medzi Magdou Vášáryovou a Marekom Kučerom – Vášáryová totiž vyzývala ľudí, aby kampaň nepodporovali. Išlo podľa nej o zneužitie mena Milana Lasicu.

Kučera reagoval tvrdením, že ide o nešťastné nedorozumenie. „Táto kampaň je nástrojom, vďaka ktorému budeme môcť jednotlivé časti Básnenia zrealizovať – krok po kroku. Preto sme sa spojili s Doniom – dôveryhodnou fundraisingovou platformou, ktorá sa snaží pomôcť jednotlivcom, skupinám i umeleckým projektom.“ Všetky kultúrne inštitúcie, ktoré oslovili ohľadom podpory hudobnej a výtvarnej časti, odmietli projekt Básnenie podporiť.

Dnes Kučera informoval o tom, že crowdfundingovú kampaň dočasne pozastavujú. „Odkaz Básnenia je pre nás od začiatku kľúčový. Ale rovnako dôležitý je pre nás aj postoj rodiny pána Lasicu. Preto sme sa rozhodli urobiť krok, ktorým chceme dať jasne najavo, že nám nikdy nešlo o zneužitie mena pána Lasicu, ale o dokončenie Básnenia v jeho plnej kráse,“ píše sa vo vyhlásení.

„Vážime si každého jedného podporovateľa – bez Vás by tento projekt nebolo možné realizovať. Rovnako si však vážime rodinu pána Lasicu, s ktorou chceme po celú dobu spolupracovať. Preto sme sa rozhodli na určitý čas (pár týždňov) crowdfundingovú kampaň prerušiť. Upokojiť situáciu a vrátiť sa k podstate – dielu a odkazu, ktorý pán Lasica prostredníctvom Básnenia pre všetkých zanechal.“

Všetky odmeny, ktoré sľúbili doručiť do Vianoc, zostávajú v platnosti. Lehota doručenia ostatných odmien plánovaných na rok 2024 sa o niekoľko týždňov posunie.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #hudba #Milan Lasica #Básnenie #Marek Kučera #Magda Vášárová