Súťaž: Pán prsteňov v unikátnom spojení koncertu a filmu

Jedinečný zážitok, aký fanúšikovia Tolkienovej trilógie Pán Prsteňov ešte nezažili. Už 20. júna tohto roka privíta Bratislava unikátny koncert, aký na Slovensku doteraz nebol.

Lord Of The Rings Foto: XL Promotion
Pán prsteňov - nepoužívať Lord Of The Rings

Svetoznámy projekt videli milióny divákov, hlavné mesto Slovenska privíta takéto veľkolepé spojenie po prvý raz. Legenda o prsteni znovu ožije na gigantickom filmovom plátne, v pôvodnom znení so slovenskými titulkami, ale aj so živým hudobným sprievodom.

Veľkolepý film Pán prsteňov s veľkolepým... Foto: XL Promotion
Pán prsteňov koncert - nepoužívať Veľkolepý film Pán prsteňov s veľkolepým hudobným sprievodom

Hudba z filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa je vo filmovom svete považovaná za jednu z najdokonalejších, čo ocenili aj odborníci. Autorom hudby k filmovému spracovaniu trilógie je Howard Shore, ktorý patrí medzi popredných hudobných skladateľov.

Oscarovú hudbu, za ktorú získal Shore najcennejšiu sošku, bude priamo na pódiu hrať 100 – členný symfonický orchester a spievať 150 členný zbor. Jeho diela hrajú tie najprestížnejšie symfonické telesá v tých najväčších koncertných sálach po celom svete. Howard Shore je vskutku ikonou svetovej filmovej hudby.

Howard Shore získal titul „Officier de l’ordre... Foto: XL Promotion
Howard Shore Howard Shore získal titul „Officier de l’ordre des Arts et des Lettres de la France”, v preklade “Dôstojník Rádu umenia a literatúry vo Francúzsku“ a v Kanade mu bola guvernérom udelená Cena múzických umení. Popri týchto získal Howard Shore množstvo ďalších ocenení.

Sólistkou je Clara Sanabras, ktorá sa narodila vo Francúzsku, vyrastala v Barcelone, no napokon sa z nej stala Londýnčanka. V jej žilách koluje krv indiánskeho kmeňa Siouxov a je mimoriadne nadanou umelkyňou.

Clara sa môže pochváliť veľkou zbierkou filmových i divadelných nahrávok. Spomedzi všetkých vyčnieva soundrack k trháku The Hobbit, ale aj Snehulieka a lovec, či Hry o život. Okrem toho spolupracovala s Jamesom Hornerom, autorom filmovej hudby k Titanicu, Jarvisom Cockerom, lídrom kapely Pulp, Jamesom Newton Howardom, autorom hudby k filmom Pretty Woman, či Albertom Iglesiasom, skladateľom hudby k filmom geniálneho Pedra Almodovara.

Clara Sanabras je hviezdou projektu The Lord of... Foto: XL Promotion
Clara Sanabras - nepoužívať Clara Sanabras je hviezdou projektu The Lord of the Rings in Concert

Chceli by ste tento unikátny projekt vidieť na vlastné oči aj vy? Stačí sa zapojiť do súťaže a hrať o lístky na koncert, z ktorého budete mať zaručene zimomriavky po celom tele.

Odpovedzte správne na nasledovnú súťažnú otázku a zapojte sa do súťaže o 2× dva lístky na jedinečné spojenie veľkolepej projekcie filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa so živým hudobným sprievodom zloženého zo stočlenného symfonického orchestra a 150 členného zbo­ru:

Súťažná otázka:

V ktorom roku bola prvýkrát vydaná kniha Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa?

A) 1811

B) 1954

C) 2016

Správnu odpoveď zasielajte do stredy 15. júna 2016 do 12:00 na číslo 6663 v tvare:

PRAVDA(medzera)va­ša odpoveď(medze­ra)meno priezvisko

kde za:
vaša odpoveď dosadíte vami tipovanú odpoveď v tvare A, B alebo C
meno priezvisko dosadíte vaše meno a priezvisko

Žrebovať budeme zo všetkých SMS so správnou odpoveďou v stredu 15. júna 2016 popoludní. Výhercov budeme kontaktovať telefonicky. Cena odpovednej SMS je 0,50 € s DPH. Službu technicky zabezpečuje A SMS, s. r. o.

Lístky budú pre výhercov pripravené k vyzdvihnutiu vo vydavateľstve P E R E X , a. s. na Trnavskej cesta 39/A v Bratislave.

Výhercovia

Mária Bulková zo Senca; Patrícia Staniaková z Kvetoslavova