Súťaž: Pán prsteňov v unikátnom spojení koncertu a filmu

Jedinečný zážitok, aký fanúšikovia Tolkienovej trilógie Pán Prsteňov ešte nezažili. Už 20. júna tohto roka privíta Bratislava unikátny koncert, aký na Slovensku doteraz nebol.

Lord Of The Rings
Lord Of The Rings Autor: XL Promotion

Svetoznámy projekt videli milióny divákov, hlavné mesto Slovenska privíta takéto veľkolepé spojenie po prvý raz. Legenda o prsteni znovu ožije na gigantickom filmovom plátne, v pôvodnom znení so slovenskými titulkami, ale aj so živým hudobným sprievodom.

Veľkolepý film Pán prsteňov s veľkolepým...
Veľkolepý film Pán prsteňov s veľkolepým hudobným sprievodom Autor: XL Promotion

Hudba z filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa je vo filmovom svete považovaná za jednu z najdokonalejších, čo ocenili aj odborníci. Autorom hudby k filmovému spracovaniu trilógie je Howard Shore, ktorý patrí medzi popredných hudobných skladateľov.

Oscarovú hudbu, za ktorú získal Shore najcennejšiu sošku, bude priamo na pódiu hrať 100 – členný symfonický orchester a spievať 150 členný zbor. Jeho diela hrajú tie najprestížnejšie symfonické telesá v tých najväčších koncertných sálach po celom svete. Howard Shore je vskutku ikonou svetovej filmovej hudby.

Howard Shore získal titul „Officier de l’ordre...
Howard Shore získal titul „Officier de l’ordre des Arts et des Lettres de la France”, v preklade “Dôstojník Rádu umenia a literatúry vo Francúzsku“ a v Kanade mu bola guvernérom udelená Cena múzických umení. Popri týchto získal Howard Shore množstvo ďalších ocenení. Autor: XL Promotion

Sólistkou je Clara Sanabras, ktorá sa narodila vo Francúzsku, vyrastala v Barcelone, no napokon sa z nej stala Londýnčanka. V jej žilách koluje krv indiánskeho kmeňa Siouxov a je mimoriadne nadanou umelkyňou.

Clara sa môže pochváliť veľkou zbierkou filmových i divadelných nahrávok. Spomedzi všetkých vyčnieva soundrack k trháku The Hobbit, ale aj Snehulieka a lovec, či Hry o život. Okrem toho spolupracovala s Jamesom Hornerom, autorom filmovej hudby k Titanicu, Jarvisom Cockerom, lídrom kapely Pulp, Jamesom Newton Howardom, autorom hudby k filmom Pretty Woman, či Albertom Iglesiasom, skladateľom hudby k filmom geniálneho Pedra Almodovara.

Clara Sanabras je hviezdou projektu The Lord of...
Clara Sanabras je hviezdou projektu The Lord of the Rings in Concert Autor: XL Promotion

Chceli by ste tento unikátny projekt vidieť na vlastné oči aj vy? Stačí sa zapojiť do súťaže a hrať o lístky na koncert, z ktorého budete mať zaručene zimomriavky po celom tele.

Odpovedzte správne na nasledovnú súťažnú otázku a zapojte sa do súťaže o 2× dva lístky na jedinečné spojenie veľkolepej projekcie filmu Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa so živým hudobným sprievodom zloženého zo stočlenného symfonického orchestra a 150 členného zbo­ru:

Súťažná otázka:

V ktorom roku bola prvýkrát vydaná kniha Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa?

A) 1811

B) 1954

C) 2016

Správnu odpoveď zasielajte do stredy 15. júna 2016 do 12:00 na číslo 6663 v tvare:

PRAVDA(medzera)va­ša odpoveď(medze­ra)meno priezvisko

kde za:
vaša odpoveď dosadíte vami tipovanú odpoveď v tvare A, B alebo C
meno priezvisko dosadíte vaše meno a priezvisko

Žrebovať budeme zo všetkých SMS so správnou odpoveďou v stredu 15. júna 2016 popoludní. Výhercov budeme kontaktovať telefonicky. Cena odpovednej SMS je 0,50 € s DPH. Službu technicky zabezpečuje A SMS, s. r. o.

Lístky budú pre výhercov pripravené k vyzdvihnutiu vo vydavateľstve P E R E X , a. s. na Trnavskej cesta 39/A v Bratislave.

Výhercovia

Mária Bulková zo Senca; Patrícia Staniaková z Kvetoslavova
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk