Andy Fletcher o Bratislave: Zažívali sme tu pekné chvíle

Anglická elektronická kapela Depeche Mode sa teší na koncert, ktorý sa bude konať 20. mája na futbalovom štadióne Pasienky v Bratislave.

Depeche Mode, prilet, Alan Wilder
Člen Depeche Mode - Andy Fletcher v Bratislave.
Autor: ,

„V Bratislave som hral niekoľkokrát sám ako DJ a, samozrejme, koncertovali sme tu s Depeche Mode. Vždy sme tu zažívali pekné chvíle, máte krásne centrum. Už sa nám podarilo mať deň voľna práve v Bratislave, snáď sa to opäť podarí,“ uviedol Andy Fletcher.

Podľa 55-ročného muzikanta má skupina k Slovensku blízky vzťah už od 80. rokov minulého storočia. V rámci niekdajšieho Československa sa Depeche Mode predstavili po prvý raz 11. marca 1988 v Prahe. „V polovici 80. rokov sme nahrávali albumy v západnom Berlíne a naše štúdio bolo hneď pri Berlínskom múre. Hrali sme v Československu, Maďarsku, Poľsku a veľmi sme vnímali situáciu, aká tam v tej dobe vládla. Vždy sme sa do týchto krajín radi vracali, cítili sme s ľuďmi, prežívali sme to s nimi. Myslím, že práve preto sme tu takí obľúbení, ten pocit vždy znova zažívame aj na Slovensku,“ uviedol Fletcher a dodal, že sa teší z nových fanúšikov kapely. „Neviem, či poznáme to tajomstvo, čo je za tým. Každopádne je to neskutočné a máme z toho ohromnú radosť. Vidieť na koncertoch známe tváre a k nim pribúdajúce nové. Cítime veľkú zodpovednosť, keď stojíme na pódiu. Obzvlášť Dave je vždy veľmi nervózny, no nič na ňom nevidno,“ prezradil.

Formácia sa zastaví v Bratislave v rámci Global Spirit Tour, počas ktorého predstaví aj skladby z očakávaného albumu Spirit. Nahrávka by sa mala dostať do predaja na jar 2017.

Súvisiace články:

Věra Špinarová

Zomrela speváčka Věra Špinarová

27.03.2017 09:05

Známa česká speváčka naposledy vydýchla v nedeľu vo veku 65 rokov v pražskej nemocnici v Motole.

Elton John

Tvrdohlavý klasik Elton Hercules John oslavuje 70 rokov

25.03.2017 16:00

Rozpoznateľný rukopis vzdorujúci aktuálnym trendom. Aj tak by sa dala popísať päťdesiatročná kariéra Eltona Johna, ktorý sa počas nej stihol vypracovať na jedného z najrešpektovanejších hudobníkov.

Gorillaz

Odkaz z virtuálneho sveta: Nový album Gorillaz vyjde v apríli

24.03.2017 14:00

Anglická kapela Gorillaz vydá 28. apríla album Humanz. Novinka bude obsahovať v základnej verzii 14 skladieb, deluxe edícia bude o päť piesní bohatšia.

odtlačky, odtlačky prstov, daktyloskopia, autentifikácia, identita

Česká polícia zaviedla pri dokladoch kontrolu odtlačkov prstov

27.03.2017 14:09

Česká polícia bude môcť kontrolovať odtlačky prstov v cestovných dokladoch.

šport - športová móda - aktívna móda - inšpirácie

Aerolínie nevpustili na palubu lietadla dve dievčatá v legínach

27.03.2017 14:08

Na americkú leteckú spoločnosť United Airlines sa na sociálnych sieťach zniesla ostrá kritika.

strečno, cesta, žilina, vrútky, doprava

Doprava cez Strečno sa v apríli spomalí

27.03.2017 14:00

Ešte jeden víkend bude musieť byť na 32 hodín úplne uzavretá cesta medzi Žilinou a Vrútkami. Od budúceho mesiaca bude sanácia pokračovať aj cez pracovné dni.

Železo, železiarne, U.S Steel

V Železiarňach Podbrezová sa stala smrteľná nehoda

27.03.2017 13:54

V podbrezovských železiarňach došlo v pondelok ráno k smrteľnej nehode. Zamestnanec firmy spadol cez šachtu do horúceho železa s teplotou okolo 1500 stupňov.