Ceny za celoživotné dielo rok 2018
Divadlo
Karel Adam
Marián Geišberg – in memoriam
Ján Kožuch
Mária Kövesdi Szabó
Peter Mikuláš
Peter J. Oravec
Marta Sládečková
Zdena Studenková
Svetlana Škovranová
Pavel Uher
Jozef Vajda
Miklós Vojtek
Mária Záturová
Dabing
Julianna Ďurišová
Štefan Mandžár
Združenie rozhlasových tvorcov
Pavol Hudík
Tamara Chlebová
Ľubica Šajdová
Výročné ceny
Divadlo
Barbora Andrešičová za postavu Emmy v inscenácii hry Ľudia, miesta a veci
Marián Amsler za réžiu inscenácie hry Ľudia, miesta a veci, s prihliadnutím k réžii inscenácie Vojna a mier
Martin Bendik za réžiu opery Tosca
Ondřej Daniš za postavu Nikolaja Šuhaja v inscenácii muzikálu Balada pre banditu
Ami Fujikawa za postavu Odetty a Otílie v inscenácii baletu Labutie jazero
Marek Geišberg za postavu Jermolaja Alexejeviča Lopachina v inscenácii hry Višňový sad, s prihliadnutím k postave Edgara v inscenácii hry W. Shakespeare Kráľ Lear
Marek Gurbaľ za postavu Dona Giovanniho v inscenácii opery Don Giovanni
Mariana Hochelová za postavu Donny Anny v inscenácii opery Don Giovanni
Martin Huba za postavu Mathiasa Clausena v inscenácii hry Pred západom slnka
Radovan Hudec za postavu Zvieraťa v inscenácii hry Kráska a zviera
Róbert Jakab za herecký výkon v inscenácii Náš človek
Igor Kasala za postavu Harryho Wadeho v inscenácii hry Kati
Milan Kňažko za postavu Majstra v inscenácii hry Láska & terpentín
Viktor Kollár za réžiu inscenácie hry Veľký Gatsby, s prihliadnutím k réžii dabingového diela Na úteku, Jurský svet a James Bond
Ján Koleník za postavu Kreóna v inscenácii hry Antigona a za postavu Andreja Bolkonského v inscenácii dramatizácie románu Vojna a mier
Zuzana Kronerová za postavu Eriky v inscenácii hry Horúce leto 68
Ivana Kubáčková za postavu Ženy v inscenácii Pľúca a za postavu Moniky v inscenácii hry Neznesiteľne dlhé objatia
Máté Madarász za postavu Liliomfiho v inscenácii hry Liliomfi
Tomáš Maštalír za postavu Richarda III. v inscenácii hry Richard III., s prihliadnutím na postavu Tibora Maxovského v televíznom seriáli Za sklom 2
Zuzana Mistríková za dramaturgiu tanečnej inscenácie Hamlet
Erik Ollé za postavu Pata v inscenácii hry Krásavica s Leenane
Jana Oľhová za postavu Ľubov Ranevskej v inscenácii hry Višňový sad, s prihliadnutím k postave Jaruš Bajanovej v televíznom seriáli Vlci
Milan Ondrík za postavu Rodericka v inscenácii Stalker dramatizácie poviedky Piknik, s prihliadnutím k postave Pierra Bezuchova v inscenácii dramatizácie románu Vojna a mier
Jozef Pantlikáš za postavu Kráľa Ubu v inscenácii hry Kráľ Ubu s prihliadnutím k postave Stepana v inscenácii hry Láska v štýle Baroka a za výkon v inscenácii dramatizácie novely Izba č. 6
Táňa Pauhofová za postavu Bettiny Clausenovej v inscenácii hry Pred západom slnka, za postavu Heddy Galerovej v inscenácii Hedda Gablerová, s prihliadnutím k postave Lulu v rozhlasovej adaptácii hry Lulu
Vladislav Plevčík za postavu Williama v inscenácii drámy Punk Rock
Tatiana Poláková za postavu Sáry v inscenácii hry Sára Salkházi, s prihliadnutím k postave Ženy v inscenácii hry Znovuzjednotenie Kóreí a Soni Alexandrovny v inscenácii hry Ujo Váňa
Monika Potokárová za postavu Tey Alvstedovej v inscenácii hry Hedda Gablerová, s prihliadnutím k postave Antigony v inscenácii hry Antigona, postave Nataše Rostovovej v inscenácii dramatizácie románu Vojna a mier
Júlia Rázusová za réžiu inscenácie hry Znovuzjednotenie Kóreí
Ondrej Spišák za réžiu inscenácie Staker a za réžiu inscenácie hry Antigona
Svetozár Sprušanský za réžiu inscenácie drámy Punk Rock, za réžiu inscenácie muzikálu, Mamma Mia!, s prihliadnutím k réžii inscenácie vlastnej dramatizácie novely Izba č. 6
Andrej Šoth za réžiu tanečnej inscenácie Hamlet
Michal Vajdička za réžiu inscenácie hry Pred západom slnka
Emília Vášaryová za postavu Pani Petersovej v inscenácii hry Pred západom slnka
Ivan Vojtek za postavu Goriota v inscenácii dramatizácie románu Otec Goriot
Televízia
Ľuboš Kostelný za postavu učiteľa zemepisu a telesnej výchovy v seriáli Prázdniny 2
Marián Miezga za postavu Mariána v televíznom seriáli Naši
Dabing
Miroslava Brezovská za preklad a úpravu dialógov dvojdielneho filmu Mária Terézia a animovaného seriálu Sofia Prvá
František Kovár za dabingovú postavu Alana vo filme Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol a za postavu Spangela v dvojdielnom filme Mária Terézia
Stano Král za réžiu dabingu k filmom Bláznivá dovolenka/Vacation a Bláznivá dovolenka v Thajsku/Pattaya
Ľudmila Mandžárová za ženský dabingový výkon v postave Lindsey Coleová v seriáli Križovatka smrti
Zuzana Mauréry za dabingovú postavu vo filme Príbehy z lesov
Ján Mistrík za dabingovú postavu vo filme Most špiónov
Alexandra Ruppeldtová za preklad a úpravu dialógov k minisérii Rebelka z dobrej rodiny s prihliadnutím na preklad a dialógy seriálov Andyho dobrodružstvá na Sahare, Andyho
Jozefína Šujanová za réžiu dabingu dvojdielneho filmu Mária Terézia
Petra Vajdová za dabingovú postavu Márie Terézie v dvojdielnom filme Mária Terézia
Pavel Višňovský za mužský dabingový výkon postavy Andrého vo filme Spravodlivosť pre moju dcéru
Združenie rozhlasových tvorcov
Viera Benediková za dramaturgickú prípravu rozhlasovej úpravy hry RND „Konečná stanica“
Rudolf Fritzman za zvukové stvárnenie rozhlasovej hry „Podivný pútnik“ a fíčra „Slušný človek“
Ludmila Hodulíková za hudobno-zvukové stvárnenie rozhlasových hier „Lulu“ a „Papuša“
Zuzana Jurigová – Kapráliková za redakčnú prípravu rozprávok „O nešťastnom drakovi“ a „Najtajnejšia tajná komnata“ z cyklu „Panpulóni“
Milena Lukáčová za réžie rozhlasových hier „Podivný pútnik“ a „Marína Havranová“.
Ľubica Olšovská za zvukové stvárnenie rozhlasových hier „Lulu“ a „Aby sa v tom čert vyznal“