Filmové premiéry: Jumanji: Ďalší level aj Čierne Vianoce

13.12.2019 12:00
Jumanji: Další level
Do kín vstupuje novinka Jumanji: Další level. Autor:

Päť filmových noviniek priniesol do slovenských kín 50. týždeň. V ponuke je horor, nemecká dráma, dobrodružná komédia, s novou rozprávkou prichádzajú tvorcovia Shreka a na svoje si prídu aj fanúšikovia britského režiséra Petera Stricklanda.

Od 12. decembra je v kinách horor Čierne Vianoce (r. Sophia Takal). Keď do univerzitného mestečka dorazí na Vianoce namiesto Ježiška maskovaný zabijak, budú si jeho obyvateľky priať jediný darček – prežiť. Čierne Vianoce sú remakom obľúbenej hororovej klasiky, v ktorej namiesto vianočného punču „tečie“ krv.

Osobitý filmársky štýl dokazuje vo svojom najnovšom filme Také krásne šaty britský režisér Peter Strickland. Strašidelné rozprávanie je zasadené do hektického obdobia zimných zliav v obchodnom dome. Hovorí o prekliatych šatách, ktoré putujú od človeka k človeku, a ich cestu sprevádzajú ničivé dôsledky.

V kinách je tiež nemecká dráma Všetka moja láska (r. Edward Berger). Súrodenci Stefan (41), Julia (44) a Tobias (34) vedú na prvý pohľad bezproblémový život. Stefan pracuje ako pilot, má veľký byt, rýchle auto a množstvo mileniek. Keď sa však stratí jeho dcéra, plod jeho niekdajšieho ľúbostného romániku, prebudí sa v ňom túžba po hlbšej, plnohodnotnejšej forme lásky. Julia je so svojím manželom Christianom na predĺženom víkende v Taliansku. Výlet má osviežiť ich upadajúci vzťah, ale keď Julia narazí na ulici na zraneného psa, okamžite prenesie všetku pozornosť naň a začne ju zaujímať iba to, či je oň dobre postarané. Tobias, otec troch detí a manžel úspešnej podnikateľky, sa konečne odhodlá študovať na univerzite, no práve vtedy ho súrodenci vyšlú do rodného mesta, aby sa staral o chorého otca. Tobias čoskoro zistí, že jeho rodičia by už nemali žiť sami, a ocitne sa pred dilemou: bude svoj život aj naďalej podriaďovať potrebám ostatných? Všetci traja súrodenci sa ocitajú v situácii, keď musia niečo zmeniť, aby sa mohli vydať na druhú polovicu svojej životnej púte. Uprostred chaosu, omylov a neistoty sa pokúšajú nájsť vlastný kúsok šťastia.

Po úspechu prvého filmu vstúpila do kinodistribúcie dobrodružná komédia Jumanji: Ďalší level. V dvojke, pod ktorú sa opäť podpísal režisér Jake Kasdan, sa vracia rovnaký štáb aj hlavná herecká štvorica – Dwayne „The Rock“ Johnson, Jack Black, Karen Gillan a Kevin Hart. V novinke sa Martha, Bethany a Fridge vracajú do hry nájsť Spencera po tom, ako záhadne zmizol. Zisťujú však, že hra sa zmenila a prežiť vo svete Jumanji bude omnoho náročnejšie ako predtým. Pretože Jumanji viac nie je len džungľa, ale aj horúce púšte či zasnežené pohoria s novými, nebezpečnými nástrahami. Film uvádzajú s titulkami aj so slovenským dabingom.

S novým animákom Troll: Príbeh o chvoste prišli do kín tvorcovia obľúbeného Shreka a postavičiek z Madagaskaru. Pokojné spolunažívanie v kráľovstve trollov Ervod je narušené, keď zlomyseľný Grimmer premení kráľa Groma na kameň a jeho chvost ukryje v temnom Zakázanom lese. Podľa starodávneho proroctva je jediným trollom, ktorý môže všetko napraviť, jeho syn, princ Trym. Má na to však len tri dni! Preto sa spolu s kamarátmi vydá na nebezpečnú výpravu, aby zachránil svojho otca, získal jeho chvost späť a navrátil do kráľovstva pokoj a harmóniu.

#filmové premiéry #Čierne Vianoce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku