Na Jednotke odvysielajú špeciálne vydanie relácie 3 pódiá

04.06.2020 09:00
Jaro Filip
Špeciálne vydanie relácie 3 pódiá si pripomenie aj legendárneho Jara Filipa. Autor: ,

V sobotu o 22.25 h odvysiela RTVS na Jednotke špeciálne vydanie hudobnej relácie 3 pódiá s podtitulom „cez okno“. Nová časť divákov a diváčky zavedie do zákulisia tvorby Petra Biča, Adama Ďuricu, Katky Knechtovej a Roba Opatovského.

„Nápad vznikol ako reakcia na situáciu. Mali sme pocit, že treba niečo urobiť pre kultúru, ukázať umelcov, ktorí sú síce doma, ale ich život sa nezastavil, naopak. Koronu využili na tvorbu nových pesničiek. Hudba predsa stále žije a spája nás,“ uviedol režisér relácie Richard Raiman.

Nakrúcanie novej časti obľúbeného formátu bolo podľa slov tvorcov náročné. Vznikala totiž na piatich miestach naraz a režírovať a moderovať ju mohli len online. Peter Bič sa pripojil v Košiciach, Katka Knechtová v Prešove, Adam Ďurica v Trnave a Robo Opatovský v Bratislave, všetci v štúdiách, kde nahrávajú svoje skladby a albumy.

„Bolo to náročnejšie ako klasické nakrúcanie na pľaci. Celú réžiu som robil vlastne cez okno, koordinoval som malé, jednoosobové štáby na ostatných miestach. Inak je formát relácie zachovaný, Peter sa trochu rozpráva s hosťami, veľa hrajú a spievajú,“ priblížil Raiman.

V blížiacom sa diele 3 pódií si zároveň popri štyroch hosťoch pripomenú i hudobníka, skladateľa a humoristu Jaroslava Filipa. „On bol známy tým, že veľa pracoval na počítači, bol akýmsi priekopníkom v tejto oblasti u nás. A teraz sme všetci prinútení viac používať compy, dokonca aj na nakrúcanie relácií. Spolu s ostatnými účinkujúcimi si preto strihneme aj jeho známu skladbu Cez okno,“ prezradil moderátor relácie Peter Bič.

Kedy televízia odvysiela ďalšie časti 3 pódií, je zatiaľ otázne.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#špeciál #RTVS #relácia #3 pódiá
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku