V Hollywoode sa dohodli pravidlá, môže sa začať nakrúcať

23.09.2020 14:00
Hollywood
Pri nakrúcaní hollywoodskych filmov bude musieť dohliadať na dodržiavanie dohodnutých pravidiel supervízor pre koronavírus.

Hollywoodske odborové organizácie sa s veľkými štúdiami dohodli na protokoloch, ktoré po šiestich mesiacoch odmlky v dôsledku pandémie koronavírusu umožnia rozsiahle obnovenie filmovej a televíznej produkcie.

Dohoda zahŕňa povinné a komplexné používanie osobných ochranných prostriedkov, testovanie a tiež špecializovaného supervízora pre koronavírus.

Odborové organizácie Directors Guild of America, International Alliance of Theatrical Stage Employees, International Brotherhood of Teamsters, Basic Crafts unions a Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists spoločne oznámili, že sa po mesiacoch plánovania a rokovaní dohodli s Alliance of Motion Picture and Television Producers. Ich dohoda zahŕňa povinné a komplexné používanie osobných ochranných prostriedkov, testovanie štábov a hercov a tiež špecializovaného supervízora pre koronavírus, ktorý na všetko dohliadne.

Zároveň tiež vyžaduje „zónový systém“, ktorý prísne obmedzuje interakciu medzi ľuďmi na mieste nakrúcania na základe ich pracovných požiadaviek. Osoby, ktoré sú v kontakte s viac ľuďmi, musia častejšie absolvovať testy a platia pre nich prísnejšie pravidlá o osobných ochranných prostriedkoch a priestore. Vzhľadom na to, že hercom práca pred kamerou neumožňuje používanie viacerých ochranných prostriedkov, budú podstupovať testy obzvlášť často.

Na základe dohody tiež majú zamestnanci nárok na 10 dní platenej zdravotnej dovolenky v dôsledku ochorenia COVID-19, ktorú môžu mať po pozitívnom testovaní alebo v prípade karantény. Zamestnancov, ktorí čerpajú takúto dovolenku, musia zamestnávatelia potom opätovne dosadiť, pokiaľ stále existujú ich pracovné miesta.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#pandémia #Hollywood
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku