Výstava priblíži ako sa mení sídlisko v čase

21.10.2020 12:00
121678735 3513672102008893 3477103316229804541 o
Výstava Joint Observation vznikla v spolupráci vizuálneho umelca a filmára Josefa Daberniga a architektonického štúdia PLURAL. Autor:

Zaujíma vás ako sa menila Petržalka? V galérii The Július Koller Society v Novej Cvernovke jej venovali výstavu. Vernisáž je vo štvrtok od 13. do 20. h.

Výstava Joint Observation sa zameriava na architektúru a urbanizmus jedného z najväčších sídlisk v strednej Európe – Petržalky a zaoberá sa jej premenami v čase. Architektúra je na výstave predstavená ako objekt pozorovania prostredníctvom dokumentačných aparátov – fotografie a filmu.

Výsledkom pozorovania nie je záznam určitého stavu, ale rozostavenie herného poľa, iniciovanie možných choreografií a myšlienkových operácií.

Výstavný projekt je realizovaný v spolupráci s vizuálnym umelcom a filmárom Josefom Dabernigom a architektonickým ateliérom PLURAL. Josef Dabernig vystavuje fotografie vytvorené krátko po páde železnej opony, kedy sa otvorila hranica so susedným Rakúskom.

PLURAL analyzujú pešiu zónu petržalských terás a zaoberajú sa konceptom ich kontinuity a funkcie ako miestne-špecifickej podoby verejného priestoru.

Výstavu Joint Observation môžete navštíviť do 15. januára.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Nová Cvernovka #Petržalka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku