Pavol Hammel spieva v novej skladbe o ženách, ktoré nemajú vek

25.09.2020 10:00
Pavol Hammel
Pavlovi Hammelovi vychádza nový album Srdce bez anjela 9. októbra. Autor: ,

Spevák Pavol Hammel v novej skladbe „Klobúkom dole“ skladá poctu zrelým ženám. Pesničkou oslavuje ich šikovnosť, pracovitosť a ambicióznosť. Text k novinke napísal Boris Filan, ktorý dokonale vystihol dievčatá bez veku.

Okrem klasických dixilendových nástrojov znie v piesni stepovanie Sisi Michalidesovej. „Klobúkom dole“ nájdu fanúšikovia na novom albume Pala Hammela „Srdce bez anjela“, ktorý stálica slovenskej hudobnej scény vydáva 9. októbra.

„Tancujú, športujú, cestujú, cvičia, kľudne ich odhadnem na večných 30…“ Spieva Pavol Hammel v novej rytmickej skladbe „Klobúkom dole“. Autorom textu je Boris Filan, hudbu má na konte Pavol Hammel.

„Píšem hudbu väčšinou na hotový text alebo báseň. Len vtedy viem dosiahnuť, aby pesnička bola zmysluplná a mala výpovednú hodnotu. Začalo sa to nápadom o dievčatách bez veku. To ma teší, keď to vyznieva ako poklona ženám, tak sme to aj chceli. Zrelé ženy máme doma a ešte aj šikovné. Našťastie, lebo nezrelé a nešikovné ženy je zlá kombinácia…“ s úsmevom konštatuje Pavol Hammel.

Legendárny Pavol Hammel spolupracuje s textárom Borisom Filanom už roky a obaja sú zárukou tej najlepšej hudobno-textovej symbiózy. Filanovi sa tentokrát podarila trilógia – na novom albume je optimistická pieseň „Víno, spev a ženy“, obdivná o ženách „Klobúkom dole“ a skladba „Čo ma potom, čo bude po tom“.

„Boris stále píše, ale knihy, texty už fakt veľmi málo. Ale keď napíše, tak to stojí za to, klobúk dole! Niekedy okolo Vianoc sme sa bavili o novom projekte, pretože môj predchádzajúci štúdiový album „Z pekla šťastie“ som spravil v roku 2015. Zbieral som texty, komponoval hudbu a nahrával v rôznych štúdiách a s rôznymi hudobníkmi, trvalo to celé pol roka,“ vysvetľuje vznik skladby Pavol Hammel.

Lyric klip k novej skladbe vytvoril Matej Oravec, ktorý použili grafiku od výtvarníka Karola Felixa, špeciálne vyrobenú a inšpirovanú touto piesňou. Novinku „Klobúkom dole“ nahrali špičkoví muzikanti.

„Chcel som vytvoriť niečo v retro štýle, tak som zvolil podľa toho aj klasické dixilendové nástrojové obsadenie. Bicie nahral Igor Sabo, klavír a basu Peter Preložník, Juraj Burian hrá na bendžo, Marek Berky na klarinet a Michal Motýľ na trombón. Čiže originálne živé nástroje bez syntezátorov. Najväčšia vychytávka v skladbe je stepovanie Sisi Michalidesovej,“ prezrádza Pavol Hammel.

Spevák, gitarista a autor nezabudnuteľných piesní Pavol Hammel má počas svojej 50-ročnej kariéry na konte 25 albumov. A teraz pripravuje ďalší s názvom „Srdce bez anjela“ podľa titulnej piesne, ktorá bola prvým singlom nového CD. Album vychádza 9. októbra, päť rokov od ostatného albumu „Z pekla šťastie“, a Pavol Hammel k nemu chystá okrem vinylovej platne a niekoľko ďalších prekvapení.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Boris Filan #Pavol Hammel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku