Slovenský komorný orchester dnes koncertuje on-line

25.10.2020 12:34
Pinchas Steinberg
Priaznivci vážnej hudby môžu sledovať koncert na stream.filharmonia.sk. Autor:

Členovia Slovenského komorného orchestra s umeleckým vedúcim Ewaldom Danelom dnes uvedú prvý koncert svojho cyklu SKO. Slovenská filharmónia ho odvysiela v priamom prenose z Koncertnej siene SF.

Priaznivci vážnej hudby ho môžu sledovať na stream.filhar­monia.sk a stránke #SlovakPhil na sociálnej sieti od 16. h.

Na úvod koncertu zaznejú Pesničky zo Zaolžia súčasného slovenského skladateľa a mysliteľa Romana Bergera. Vo svojich dielach kontinuitne medituje nad primárnymi, hlbinnými existenčnými princípmi a nad etickými hodnotami. Skladateľ je pôvodom z poľského Cieszyna, z ľudovej piesne svojho rodného kraja čerpal len zriedkavo. O to vzácnejší je projekt Pesničiek zo Zaolžia z roku 2004.

V programe figuruje aj Malá suita pre sláčikový orchester, op. 1 dánskeho skladateľa Carla Nielsena a Serenáda pre sláčikový orchester e mol, op. 20 Angličana Edwarda Elgara. Skladateľ dielo dedikoval významnému anglickému staviteľovi organov Edwardovi W. Whinfieldovi a považoval ju za počiatok svojej skutočnej profesionálnej kariéry. V závere koncertu zaznie Suita pre sláčikový orchester, JW 6/2 Leoša Janáčka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Slovenský komorný orchester #Slovenská filharmónia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku