Vďaka dlhoročným skúsenostiam a aj dlhoročným spolupracovníkom mala aj tentoraz príprava koncertného programu na 22 Tour svoju osvedčenú podobu. „Ja som tentokrát do toho takmer vôbec nevstupoval,” upresňuje Richard a dodáva: „Celé to dal dokopy náš kapelník a bubeník Juraj Kuchárek. Ja som to len jemne skorigoval do výslednej podoby.“
Po týždňových skúškach vyrazil ešte v máji Richard aj s celou kapelou na koncerty do Česka, ku ktorým v druhej polovici júla pribudne aj šestnásť slovenských miest.
Jej členmi sú Michal Žáček (saxofón), Štefan Lengyel (gitara), Martin Wittgruber (klávesy), Martin Gašpar (basová gitara), Juraj Kuchárek (bicie) a trojica vokalistov (Anna Horthová, Klára Mockovčiaková, Rado “Vrabec” Orth – kedysi spevák a gitarista kultových Made II Mate, ktorého členmi boli aj Gašpar a Wittgruber).
Koncertný playlist je postavený primárne na skladbách z Richardových sólových albumov vydaných v rokoch 1992–2001. Popri “must” pesničkách resp. “povinných jazdách”, ktoré nemôžu chýbať počas Müllerových koncertov si fanúšikovia môžu vychutnať aj koncertne menej známe skladby – napríklad Flétnu do žita z prvého Richardovho českého albumu, v ktorej mu hosťovali Robert Kodym a David Koller.
Playlist koncertov 22 Tour
- Milovať teba (Nočná optika)
- Flétnu do žita (český album)
- Karel z americkej Prahy (33)
- Knižný príbeh (Nočná optika)
- V tom istom meste (Nočná optika)
- Nebude to ľahké (Neuč vtáka lietať)
- Milovanie v daždi (33)
- Klid, mír a pokora (Ešte)
- Nahý II. (01)
- Cigaretka na dva ťahy (LSD)
- Srdce jako kníže Rohan (český album)
- Baroko (český album)
- Po schodoch (Bioelektrovízia)
- Koniec sveta (Koniec sveta)
- Štěstí je krásná věc (V penzionu Svět)
A napriek tomu, že na pódiá vstupuje Richard už 39. sezónu, podľa vlastných slov: „…ešte predtým ako naňho vyjdem, mávam poväčšine strašnú trému. Ale keď už na ňom som, tak sa to trošku zlepší.”
Vstupenky na ’22 Tour Richarda Müllera sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk.
Termíny slovenských koncertov
- 21.7. Stará Ľubovňa
- 22.7. Svidník
- 23.7. Banská Štiavnica
- 24.7. Veľký Krtíš
- 30.7. Šamorín
- 31.7. Košice
- 7.8. Medzilaborce
- 11.8. Galanta
- 18.8. Šurany
- 19.8. Kremnica
- 20.8. Zvolen
- 21.8. Lednické Rovne
- 25.8. Rimavská Sobota
- 26.8. Michalovce
- 27.8. Bardejov
- 28.8. Gelnica