Xindl X a Kuba Ryba z Rybičiek 48 predstavujú spoločný singel Pravda

Spevák, textár a skladateľ Ondřej Ládek, známy ako Xindl X, vydal minulý rok v októbri úspešný album Terapie. Teraz prichádza s ďalšou trefnou piesňou s názvom Pravda. V singli, v ktorom sa Xindl opiera predovšetkým o dezinformátorov, hosťuje Kuba Ryba, frontman kapely Rybičky 48.

05.07.2022 14:00
Xindl X Foto: ,
Xindl X apeluje v texte piesne na všetkých, ktorí šíria falošné správy.
debata

„Táto pieseň je o všetkých možných ľuďoch, čo po sieťach širia fake news a často ani nevedia, komu tým slúžia,“ približuje význam textu Ládek.

O vtipný, úprimný a trefný text sa postaral samotný Ondřej. „Text mi napadol pri čítaní facebookových komentárov. Dnes na internete hocikto tvrdí úplne nezmysly a háji sa tým, že pravda nie je len jedna – ale to často nie je tak. Môžeme mať svoj názor, ale nie svoju pravdu. Je rozdiel medzi názorom a faktom,“ posťažoval si spevák a dodáva: „Nemôžeme len tak predkladať svoje názory ako fakty, alebo niečie názory ako fakty prijímať. Obzvlášť nie v dnešnej dobe, kedy sú sociálne siete veľmi využívané ako nástroj mnohých politických a záujmových skupín.“

Xindl X Čítajte viac Raper Opak a Xindl X prinášajú z Tenerife nový videoklip Freetime

Prevažne rapová pieseň má modernejší zvuk, než by sa možno dalo u oboch umelcov očakávať. V piesni sa nečakane objaví aj Kuba Ryba, spevák Rybičiek 48. Výber interpreta ale rozhodne nebol náhodný. „S Kubom sa poznáme už dlhé roky, ale až pod vplyvom jeho príspevkov na sieťach, kde sa otvorene a priamo vyjadruje k dianiu okolo nás, som pocítil nutkanie, aby si so mnou v tejto piesni zaspieval,“ dodáva Ládek.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Xindl X #Rybičky 48
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy