Martina Straková: Pohľadnice z neviditeľných miest

01.05.2019 05:00

Básnický debut autorky prináša čitateľom poéziu impresionizmu. Zbierka je rozdelená do štyroch navzájom prepojených častí: Kabinetky, Herbáriá, Lepidoptera (súčasťou, ktorej sú aj tri grafické básne), spolu so záverečným cyklom desiatich spevov Rímske pínie. Básnický text je obohatený autorskými ilustráciami od Lívie Kožuškovej.

Martina Straková: Pohľadnice z neviditeľných miest
Martina Straková: Pohľadnice z neviditeľných miest
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)

Martina Straková vyštudovala kulturológiu, neskôr získala štipendiá na popredných nemeckých univerzitách a doktorát v odbore dejiny filozofie. Venuje sa písaniu poézie, maľbe a taktiež prekladu z nemčiny a angličtiny. Už piaty rok vedie workshop kreatívneho písania Prines svoju báseň v rámci medzinárodného festivalu poézie Ars Poetica.

Ars Poetica

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kniha #knižná novinka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku