Stina Jacksonová: Strieborná cesta

01.06.2020 00:00

Temný debut švédskej autorky získal cenu pre najlepšiu škandinávsku kriminálku. Kniha naplnená zločinom, smútkom, stratou.

Zúfalý otec tri letá jazdí po Striebornej ceste a hľadá svoju stratenú dcéru, seba samého a spasenie. Nebezpečenstvo však číha aj na ďalšie mladé dievča, ktoré sa do izolovaného mesta práve prisťahovalo a je presne vo veku stratenej dcéry. Osudy zúfalého otca a mladej dievčiny sa tragickým spôsobom pretnú.

Pred tromi rokmi sa stratila Lelleho dcéra v odľahlej časti severného Švédska. Lelle strávil tri nasledujúce letá jazdiac po Striebornej ceste pod polnočným slnkom, zúfalo hľadajúc stratenú dcéru, seba samého a spasenie. Medzitým do mesta prichádza sedemnásťročná Meja s nádejou na nový začiatok. Je v rovnakom veku, ako bola Lelleho dcéra, dievča na prahu dospelosti. Aj na Meju striehnu na tomto izolovanom mieste temné nebezpečenstvá. Keď pomaly prichádza jeseň, životné osudy Meje a Lelleho sa stretnú.

Lindeni

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Stina Jacksonová #knižné tipy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku