Príbeh márnotratného syna od bestsellerového Charlesa Martina

, 21.09.2020 06:00

Dlhá cesta domov, to je silný príbeh o návrate márnotratného syna od autora bestsellerov Hora medzi nami či Keď svrčky plačú.

Dlhá cesta domov
Dlhá cesta domov Autor: Lindeni

Emotívny román vychádza v slovenskom preklade Miriam Ghaniovej vo vydavateľstve Lindeni. Americký spisovateľ Charles Martin napísal už takmer dvadsať románov, všetky získali status bestselleru, podľa knihy Hora medzi nami bol nakrútený rovnomenný film s Kate Winsletovou a Idrisom Elbom v hlavných úlohách. „Charles Martin chápe silu príbehov a pomocou nej mení duše a životy nielen svojich postáv, ale aj svojich čitateľov,“ hovorí o Martinovi bestsellerová autorka Patti Callahan Henry.

Hudobník a skladateľ Cooper O’Connor ako osemnásťročný oberie svojho otca o všetko a ujde do Nashville. Dúfa, že sa tam uživí ako gitarista. No jeho predpoklad sa čoskoro ukáže ako klamlivý. Päť rokov sa len tak potĺka, potom sa zaľúbi do Daley Crossovej, speváčky s anjelským hlasom.

No keď si uvedomí, že Daley naozaj ľúbi, musí čeliť tragédii, ktorá ohrozí jeho život aj kariéru.

Nemá kam ísť, tak sa napokon vráti domov do odľahlých coloradských hôr, kde hľadá odpovede o svojom otcovi a jeho viere. O dvadsať rokov neskôr zbadá znova na rohu ulice Daley, ale premýšľa, či nie je neskoro povedať jej pravdu o minulosti – a či je vôbec on sám pripravený jej čeliť.

Ako pri predchádzajúcich knihách, aj Dlhá cesta domov si zaslúžila pochvalné recenzie. „Toto je druh knihy, ktorú si musíte prečítať viackrát. Jej melódia sa vám zareže hlboko do vášho srdca,“ napísali na portáli More than a review.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Lindeni #Dlhá cesta domov #Charles Martin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku