Oficiálna letná sezóna v kostoloch Gotickej cesty s prestížnou značkou Európske dedičstvo sa začala už tretí rok po sebe.
Nález perál, mincí, keramiky a škatuľky obsahujúcej zlatú niť, ktoré boli v hroboch uložené, označili odborníci za neobyčajný.
Od Šafárikovho narodenia uplynulo 230 rokov. Ale kto by dnes myslel na Šafárika!
Zahraničný záujem o slovenskú literatúru je vždy vzrušujúci. Čím oslovujeme cudzinu? Sme aj my pre nich exotickí?
Očakáva sa, že list bude vydražený za 30- až 40-tisíc libier.
O meste Telč s nádherným renesančným zámkom, ktorý vyrazí dych aj turistom z Talianska, ste možno počuli. No viete, že tu žila aj pozoruhodná maliarka Míla Doleželová, prezývaná Moravská Frida Kahlo?
Si moja mladosť, vysoká škola i škola života. Eva bola úžasne dobrý, čistý a múdry človek, hovoria.
Jeho futuristické letiskové haly, mrakodrapy, múzeá a verejné budovy vyrastajú po celom svete.
Pred sto dvadsiatimi rokmi vznikol v Modre evanjelický sirotinec ako symbol solidarity a lásky. Dnes sa o vzácnu budovu obetavo starajú dobrovoľníci a otvoria jej brány verejnosti.
O udelení rozhodla odborná medzinárodná porota.
V sídelnej budove Slovenského národného múzea otvoria vo štvrtok 22. mája prezentuje dokumenty a publikácie aj vzácne kópie denníkov.
Výstavu portrétov výnimočných žien nominovaných na Slovenku roka 2025 sprístupnia vo štvrtok v galérii na Západnej terase na Bratislavskom hrade.
Vďaka novým archeologickým objavom sa viac hovorí o kaštieli v Rusovciach. Publicistka Oľga Gáfriková nám porozprávala o svojich poznatkoch a zážitkoch súvisiacich s kaštieľom. Poznala ho ešte za čias SĽUKU.
Stalo sa tak 6. mája 1840 v Spojenom kráľovstve.
Pôvodne to boli administratívne budovy, projektované pre Dunajské veľtrhy.
Hlavnú postavu Doriana Graya v novej rozhlasovej hre Dorian Destroy Art stvárňuje Kamil Mikulčík. Prečo by nechcel byť ako Dorian?
Matica slovenská pri príležitosti výstupu štúrovcov na Devín usporiadala hneď tri podujatia a jedno oceňovanie.
Našich čitateľov sme už neraz informovali o slovenskom egyptologickom výskume v Tell el-Retábí.
V expozícii Slovenskej republiky na svetovej výstave EXPO 2025 v japonskej Osake dominuje filmová projekcia o krásach Slovenska Amazing Slovakia, ktorých autorom je fotograf a cestovateľ Filip Kulisev.
V činohernom štúdiu sa nahrávajú rozhlasové hry. Stretli sme tu zvukových majstrov. Ich práca v skratke: „Hrajú sa so zvukom, aby mal poslucháč z vysielania pôžitok."
Slovenský rozhlas sa stal vďaka modernej budove aj vizuálnym symbolom hlavného mesta. A - práve uplynulo 40 rokov, čo sa začalo pravidelné vysielanie z obrátenej pyramídy.
Kto a ako môže o grant požiadať a kto o grantoch rozhoduje? Vysvetľuje riaditeľka fondu Linda Kapustová Helbichová.
Kaštieľ v Rusovciach patril donedávna k najkrajším bratislavským pamiatkam, ktoré dosiaľ neboli rekonštruované.
27. marca 1985 sa z rozhlasovej pyramídy odvysielali prvé ranné správy a začalo sa pravidelné rozhlasové vysielanie z Mýtnej ulice v Bratislave. Budova pripomínajúca obrátenú pyramídu je svetovým unikátom.
Pri potulkách po viedenských uliciach užasnete nad výkladmi obchodov, kde sa luxusná móda stretáva s kvalitným umením, napríklad s kvetinovými motívmi svetoznámeho konceptuálneho umelca Takašiho Murakamiho.