Súťaž: LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI 2016

Príbeh žiarlivého Maura, jeho milujúcej ženy Desdemony i zradného našepkávača Jaga, divákov aj tvorcov vzrušuje dodnes. Slávnu tragédiu naštudoval režisér Michal Vajdička. A čím ho práve táto inscenácia priťahuje? „Othello je hra o ľudských slabostiach.“

Othello Foto: JAY production
Othello - súťaž Othello

Priťahuje ma práve skúmanie a odhaľovanie vzniku týchto slabostí. Keď sa povie Othello, každý hneď povie, že je to o žiarlivosti, ale v Othellovi je oveľa viac tém. Napríklad frustrácia. A keďže momentálne žijeme frustrované životy v krásnej dobe, príde mi táto téma úplne aktuálna“, dodáva režisér.

Režisér Michal Vajdička sústredil pozornosť na osobnú rovinu hlavného milostného vzťahu – na otázku, ktorá je veľmi jasná a zrozumiteľná. Kam môže dohnať starnúceho muža žiarlivosť na mladú manželku? Jeho Othello je postarší muž, ktorý pomerne ľahko naletí na zradné Jagove slová o nevere manželky.

Othello Foto: JAY production
Othello - súťaž Othello

Jago je nielen našepkávačom zla, ale aj novodobým eštebákom, ktorý si všetko fotí na mobil, púšťa či nahráva si svoje skazonosné myšlienky iba preto, aby mohol naplno spriadať svoje intrigy… A tak vznikla veľmi čistá a divákovi zrozumiteľná inscenácia, ktorú podčiarkla aj výnimočná scéna s projekciami na hradné múry.

Toto divadelné predstavenie na výnimočnom mieste môžete vidieť 5. augusta 2016 aj vy. Stačí sa len zapojiť do súťaže o 5× dve vstupenky na predstavenie Othello a odpovedať správne na súťažnú otázku, ktorá znie:

Ktorá postava inscenácie Othello je zákerným intrigánom a strojcom smrti Desdemony aj samotného Othella?

A) Roderigo B) Jago

Správnu odpoveď zasielajte do stredy 27. júla 2016 do 12:00 na číslo 6663 v tvare:

PRAVDA(medzera)va­ša odpoveď(medze­ra)meno priezvisko

kde za:
vaša odpoveď dosadíte vami tipovanú odpoveď v tvare A alebo B
meno priezvisko dosadíte vaše meno a priezvisko

Žrebovať budeme zo všetkých SMS so správnou odpoveďou v stredu 27. júla 2016 popoludní. Výhercov budeme kontaktovať telefonicky. Cena odpovednej SMS je 0,50 € s DPH. Službu technicky zabezpečuje A SMS, s. r. o.

Vstupenky budú pre výhercov prichystané k vyzdvihnutiu vo vydavateľstve Denníka Pravda.

Výhercovia

E. Klimentová, Bratislava; I. Centárová, Bratislava; D. Andrejcová, Zálesie; M. Fraňová, Vinosady; M. Majzúnová, Malacky; Všetkým výhercom srdečne gratulujeme a prejeme im krásny zážitok!