Súťaž: Letné Shakespearovské slávnosti 2017

Príbeh žiarlivého Maura, jeho milujúcej ženy Desdemony i zradného našepkávača Jaga, divákov aj tvorcov vzrušuje dodnes. Slávnu tragédiu naštudoval režisér Michal Vajdička. A čím ho práve táto inscenácia priťahuje?

Foto: Jay Production
OTELLO 2446

Othello

Othello je hra o ľudských slabostiach. Priťahuje ma práve skúmanie a odhaľovanie vzniku týchto slabostí. Keď sa povie Othello, každý hneď povie, že je to o žiarlivosti, ale v Othellovi je oveľa viac tém. Napríklad frustrácia. A keďže momentálne žijeme frustrované životy v krásnej dobe, príde mi táto téma úplne aktuálna“, dodáva režisér.

Režisér Michal Vajdička sústredil pozornosť na osobnú rovinu hlavného milostného vzťahu – na otázku, ktorá je veľmi jasná a zrozumiteľná. Kam môže dohnať starnúceho muža žiarlivosť na mladú manželku? Jeho Othello je postarší muž, ktorý pomerne ľahko naletí na zradné Jagove slová o nevere manželky. Jago je nielen našepkávačom zla, ale aj novodobým eštebákom, ktorý si všetko fotí na mobil, púšťa či nahráva si svoje skazonosné myšlienky iba preto, aby mohol naplno spriadať svoje intrigy… A tak vznikla veľmi čistá a divákovi zrozumiteľná inscenácia, ktorú podčiarkla aj výnimočná scéna s projekciami na hradné múry.

Pravda v spolupráci s Jay production vám prináša jedinečnú možnosť získať vstupenky na Letné Shakespearovské slávnosti 2017 a to na slávnu hru OTHELLO, ktorá sa uskutoční 28.7.2017 o 20:30. Stačí sa zapojiť do súťaže a odpovedať správne na otázku:

OTÁZKA:

Ktorá postava inscenácie Othello je zákerným intrigánom a strojcom smrti Desdemony aj samotného Othella ?

A) Cassio

B) Jago

C) Emilia

Správnu odpoveď zasielajte do stredy 12.07. 2017 do 12:00 na číslo 6663 v tvare:

PRAVDA(medzera)va­ša odpoveď(medze­ra)meno priezvisko

kde za:
vaša odpoveď dosadíte vami tipovanú odpoveď v tvare A alebo B alebo C
meno priezvisko dosadíte vaše meno a priezvisko

Žrebovať budeme zo všetkých SMS so správnou odpoveďou vo štvrtok 13. júla 2017 dopoludnia. Výhercov budeme kontaktovať telefonicky. Cena odpovednej SMS je 0,50 € s DPH. Službu technicky zabezpečuje A SMS, s. r. o.

Výhercov budeme kontaktovať telefonicky.

Výhercovia

L. Vaškovičová, Bratislava; M. Galgocziová, Senec