Talenty z VŠVU aj móda s tancom lákajú na víkend v elledanse

12.06.2014 15:44
Víkend v elledanse.n
Pozvánka na módnu performance: MAROSBARAN: THE GREAT RED DRAGON. Autor:

O tom, že študenti Vysokej školy výtvarných umení nechcú so svojou tvorbou zostať zavretí za stenami školy, svedčí už štvrtý rok podujatie TOBY.

Pod záhadnou skratkou sa ukrýva akcia To by som aj ja spravil… a lepšie!, ktorého organizátorom je študent grafiky a odevného dizajnu Maroš Baran. Ten napriek mladému veku zaznamenal niekoľko úspechov v zahraničí, absolvoval pracovnú stáž v ateliéri AF Vandervorst v belgických Antverpách a čoskoro začne študovať dizajn v ateliéri českej dizajnérky Liběny Rochovej.

Už v sobotu 14. júna sa spoločne s ďalšími študentmi VŠVU predstavia na pôde divadla elledanse. Na programe bude okrem výstav prác jednotlivých študentov aj tanečné divadelné predstavenie domovskej scény, ktoré potom vyvrcholí zábavou s dídžejom.

Doterajší návštevníci TOBY boli zvyknutí aj na prezentáciu módnej tvorby mladých talentov z VŠVU, tentoraz ju nahradí módna „performance“ The Great Red Dragon – na programe bude v nedeľu 15. júna.

Pôjde o reprízu predstavenia, v ktorom svoju kolekciu uvedie už spomenutý Baran. Namiesto klasickej prehliadky diváci môžu očakávať spojenie odevného dizajnu s video-artom a sound dizajnom.

Viac info nájdete tu.

#Maroš Baran #TOBY #To by som aj ja spravil... a lepšie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk