Riaditeľ Greššo odchádza z Divadla Andreja Bagara

Dlhoročný riaditeľ Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre Ján Greššo odchádza z divadla. Ako povedal pre médiá, dôvodom jeho rozhodnutia je fakt, že na čele divadla stojí už 15 rokov a podľa neho treba dať priestor mladým.

15.12.2015 13:55
DIVADLO: Nová sezóna v Divadle A. Bagara Ján... Foto: ,
Ján Greššo odchádza z postu riaditeľa Divadla Andreja Bagara v Nitre.
debata

V pondelok podal predsedovi Nitrianskeho samosprávneho kraja písomnú žiadosť o uvoľnenie z funkcie riaditeľa a tiež z interného stavu zamestnancov DAB. Odísť chce k 30. júnu 2016. Na krajskom zastupiteľstve požiadal poslancov, aby výberové konanie na nového riaditeľa bolo začiatkom roka 2016 a aby pri výbere nerozhodovalo politické pozadie, ale odbornosť. Zároveň podčiarkol, že jeho žiadosť o odchod nemá žiadne politické pozadie.

Greššo pôsobí v nitrianskom divadle už 40 rokov, do pozície riaditeľa nastúpil v roku 2001. "Za tých 15 rokov práce, čo som bol riaditeľom, sa nemám za čo hanbiť. Myslím si, že ten, čo bude po mne preberať pozíciu, bude mať trochu lepší štart, ako som mal ja,“ povedal. Po ekonomickej stránke je na tom nitrianske divadlo podľa neho lepšie a po umeleckej stránke malo vždy dobré meno. "Bol by som najradšej, keby mojím nástupcom bol niekto mladý z nášho divadla, pretože pozná prostredie a prostredie pozná jeho,“ dodal Greššo.

Po odchode z divadla sa 63-ročný Greššo plánuje venovať sebe a svojej rodine. Udržať si chce dabing, pretože ho baví, a nebráni sa ani televíznym inscenáciám, filmom a ďalšiemu hereckému pôsobeniu v DAB. "Ak ma bude divadlo potrebovať, tak si prídem externe zahrať,“ dodal.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #odchod #Divadlo Andreja Bagara v Nitre #Ján Greššo #funkcia riaditeľa