Slávny muzikál West Side Story zavíta v marci do Bratislavy

Medzinárodná produkcia West Side Story je opäť na svetovom turné a prvý raz zavíta aj na Slovensko. Muzikál budú mať diváci možnosť vidieť od 31. marca do 2. apríla 2017 v bratislavskej Incheba Expo Arene. Predstavenie uvedú v originálnej verzii, v pôvodnom znení a s hviezdnym broadwayským obsadením.

12.08.2016 12:53
west side story, muzikál Foto:
Z muzikálu West Side Story.
debata

West Side Story – The Broadway Classic je jediná produkcia, ktorá ponúka prvky pôvodného naštudovania – choreografiu Jeroma Robbinsa, libreto Stephena Sondheima a hudbu Leonarda Bernsteina. V sezóne 2016/2017 sa diváci dočkajú nového naštudovania v réžii Joeyho McKneelyho, ktorý je držiteľom dvoch nominácií na ceny Tony v kategórii Najlepší choreograf. Nové naštudovanie vzniklo pri príležitosti stého výročia narodenia troch jeho tvorcov a nesie preto názov West Side Story – Centennial Jubilee Production.

Témou broadwayskej klasiky je príbeh zakázanej lásky na motívy Rómea a Júlie, ktorý sa odohráva v uliciach západného New Yorku. Predstavenie je plné nesmrteľných hitov Leonarda Bernsteina, ako napríklad Maria, Tonight, Somewhere, America či I Feel Pretty. Na Broadwayi ho uviedli v roku 1957 a jeho úspech prepísal dejiny muzikálového divadla. Odvtedy ho nepretržite uvádzajú na javiskách po celom svete.

Na Slovensku sa po prvý raz objavilo na doskách Divadla Nová scéna pred približne 40 rokmi. Uvedenie však vtedy podliehalo prísnemu dozoru cenzúry v snahe zamedziť šíreniu amerického spôsobu života.

V roku 1961 sa muzikál dočkal aj filmového spracovania. Film v réžii Jeroma Robbinsa a Roberta Wisea získal desať Oscarov, vrátane cien pre najlepší film, za réžiu, vedľajšie roly, výpravu, strih či hudbu.

debata chyba
Viac na túto tému: #muzikál #West Side Story