Muzikál Mamma Mia! putuje aj na východné Slovensko

Slovenskú verziu svetoznámeho muzikálu Mamma Mia! uvidia vo februári budúceho roka aj diváci na východnom Slovensku. Muzikálový hit je od premiéry 10. novembra 2017 v Divadle Nová scéna stále vypredaný a doteraz ho videlo viac ako 25-tisíc divákov.

12.12.2018 07:00
Mamma mia! Foto:
Slovenskú verziu muzikálu Mamma Mia! doteraz videlo viac ako 25-tisíc divákov.
debata

Turné sa začína dvoma predstaveniami 20. a 21. februára 2019 v Aréne Poprad, pokračuje 23. februára v bardejovskej športovej hale, 27. februára v športovej hale v Prešove a 2. marca v Chemkostav aréne v Michalovciach. TASR informovala PR manažérka divadla Zuzana Šebestová.

Diváci sa tak môžu tešiť na známe hity legendárnej skupiny ABBA, romantický i vtipný príbeh lásky dvoch generácií a herecké a spevácke výkony Kataríny Hasprovej a Soni Norisovej v postave Donny, ako aj Sisy Sklovskej, Jany Hubinskej, Zuzany Vačkovej, Petra Kočiša, Róberta Haláka, Marcela Ochráneka, Martina Kaprálika, Pavla Plevčíka, ale aj mladej hereckej generácie Mirky Drínovej, Romany Dang Van, Patrika Vyskočila a Dáriusa Kočiho.

Muzikál predstavuje celosvetový divadelný fenomén a obrovský divácky úspech. Hral sa a hrá vo viac ako 40 krajinách na všetkých kontinentoch a potešil už vyše 56 miliónov divákov na celom svete. Každý deň sa po celej zemeguli odohrá minimálne sedem predstavení najmenej na troch kontinentoch.

S úspechom slovenskej divadelnej verzie muzikálu je spokojná aj generálna riaditeľka Divadla Nová scéna Ingrid Fašiangová: „Teší nás, že jednu z úspešných inscenácií nášho divadla môžeme uviesť pre divákov, pre ktorých je cesta k nám, do Bratislavy, vzdialená. Muzikál Mamma Mia! je symbióza vynikajúcich profesionálnych výkonov, realizačného stvárnenia a skvelých pesničiek v sprievode živého orchestra. Preto veríme, že počas zimy prinesieme na východné Slovensko aj kus letnej atmosféry a relaxu.“

Muzikál Mamma Mia! ponúka všetky hudobné hity skupiny ABBA – Mamma Mia, Waterloo, Money, Money, Money, Dancing Queen, The Winner Takes It All aj ďalšie. Dvadsaťročná Sofia v snahe zistiť, kto je jej otcom, oživí minulosť svojej slobodnej matky Donny a bez jej vedomia pozve na grécky ostrov na svoju svadbu troch potenciálnych otcov, s ktorými jej mama zažila pred 20 rokmi horúce chvíle. V hlavej úlohe Donny alternujú Soňa Norisová a Katarína Hasprová.

„Som veľmi šťastná, že môžem hrať postavu Donny. Skĺbili sa v nej všetky možné herecké polohy, má v sebe ľahkosť a humor, môžem sa v nej vyblázniť, v druhej časti môžem prejaviť hlbšie emócie vo vážnejších a vypätejších situáciách. Verím, že známy song The Winner Takes It All je zážitkom nielen pre mňa, ale aj divákov, ktorí ma už zaň odmenili počas predstavenia aj standing ovations. Veľmi sa už teším na divákov na východnom Slovensku, som presvedčená, že aj im spolu s kolegami prinesieme kus dobrého divadla,“ uviedla speváčka.

Muzikál preslávila aj jeho filmová verzia s Meryl Streep v hlavnej ženskej úlohe Donny, Piersom Brosnanom v úlohe Sama, Colinom Firthom ako Harrym, Julie Walters v postave Rosie a z neznámej Amandy Sayfried v postave Sofie urobila filmovú hviezdu. DVD s filmom Mamma Mia je najpredávanejším DVD všetkých čias.

„Je dobré, ak divadlo v dnešných zložitých časoch prichádza k ľuďom s pozitívnou energiou. Rozdáva im humor, radosť, smiech, dobrú náladu, optimizmus, vie zaujať svojou emocionalitou, silným príbehom a postavami, s ktorými sa diváci dokážu stotožniť,“ doplnil režisér muzikálu a dramaturg DNS Svetozár Sprušanský.

debata chyba
Viac na túto tému: #turné #muzikál #ABBA #Katarína Hasprová #Mamma mia!