Zomrela teatrologička Zuzana Bakošová-Hlavenková

29.10.2019 20:08
zuzana-hlavenkova-bakosova-
Zuzana Bakošová- Hlavenková Autor: ,

Vo veku 72 rokov zomrela významná slovenská teatrologička a tiež pedagogička na Vysokej škole múzických umení v Bratislave Zuzana Bakošová-Hlavenková.

Zuzana Bakošová-Hlavenková bola autorkou štúdií a článkov o hereckej tvorbe a pantomíme aj autorkou divadelných kritík.

Známe sú jej práce Pantomíma v súvislostiach tradície a súčasnosti (1980), zborníka Teória dramatických umení (1979, spoluautorka), vysokoškolského učebného textu Od teórie a techník k tvorivosti v herectve (1986) a knihy teoretických štúdií a úvah o niektorých hercoch a inscenáciách slovenských divadiel z r. 1984 – 88 Čas činohry (1990).

V populárnej knihe štúdií a rozhovorov Elixír smiechu. Jozef Kroner a Kronerovci (2010) predstavuje spolu s kolektívom autorov Jozefa Kronera, manželku Teréziu Hurbanovú-Kronerovú, ich dcéru Zuzanu Kronerovú a synovca Jána Kronera.

Na motívy románu J. Swifta napísala hru Gulliverove cesty (1981), ktorú uviedlo Štátne bábkové divadlo v Bratislave r. 1985.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#divadlo #Zuzana Bakošová-Hlavenková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku