Slovenské národné divadlo je spolu s divákmi

25.03.2020 14:00

Slovenské národné divadlo (SND) vo svojej jubilejnej 100. sezóne prechádza doslova skúškou ohňom. S príchodom nového koronavírusu boli jeho členovia nútení prijať skutočnosť, že pre ochranu divákov i svoju ochranu bolo nevyhnutné zatvoriť brány našej prvej scény. Spojili však sily naprieč všetkými súbormi a ponúkajú zaujímavý program v rámci projektu SND Doma.

Zdena Studénková ako Leni Riefenstahl, „dvorná...
Zdena Studénková ako Leni Riefenstahl, „dvorná režisérka“ Adolfa Hitlera. Autor: Jakub Klimo pre Madam Eva

„Umenie a kultúra boli vždy spôsob, ako prísť na iné, krajšie myšlienky. Verím, že sme sa dobre zamysleli a v tejto zložitej situácii prinesieme našim priaznivcom trochu rozptýlenia,“ priblížila riaditeľka Centra marketingu SND Henrieta Borowiecka projekt, v rámci ktorého sa diváci môžu tešiť na ranné rozcvičky s Baletom SND, podcasty SND, program k popoludňajšej káve s Činohrou SND, edukačné videá zložené z diskusií a záznamov niektorých inscenácií (maturita s Činohrou SND), krátke koncerty hudobníkov a spevákov či čítanie pre deti. „Sledujte náš YouTube kanál, sociálne siete alebo stránku 100.snd.sk,“ odkazujú divadelníci s heslom „Zostaňte doma spolu s nami – zvládneme to!“

V rámci projektu SND v utorok (24. 3.) sprístupnilo pôvodnú slovenskú hru Leni autorskej dvojice Valerie Schulczovej a Romana Olekšáka, ktorá rozpráva o fiktívnom stretnutí dvoch skutočných ľudí – legendárneho moderátora Johnnyho Carsona a kontroverznej Leni Riefenstahl, „dvornej režisérky“ Adolfa Hitlera. Inscenácii o jednej z najlepších filmárok sveta, ktorá zažiarila vďaka filmom na objednávku Tretej ríše, predchádzal dramaturgický úvod. Ten pre divadelných nadšencov v karanténe či domácej izolácii pripravila dramaturgička Miriam Kičiňová. Detskí diváci si zasa mohli vypočuť príbehy z obľúbenej knižky Opice z našej police, ktoré im čítala herečka Táňa Pauhofová.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SND #online kultúra #koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku