Divadlo NUDE prinesie pohľad na ženu

24.07.2020 06:00
Dominika Kavaschova
Na tohtoročnom festivale potvrdila účasť aj herečka Dominika Kavaschová. Autor:

Festival prinesie pohľad na ženu v rôznych obdobiach jej života, pričom sa zameria aj na jej vnútorný svet a na jej spoločenské postavenie v súčasnosti.

„Veríme, že spôsob, akým sú témy v programe predkladané veľmi osobný, vtipný a autentický štýl, ľahko navodí priateľskú náladu a získa si aj nových priaznivcov nezávislých tvorcov. A že aj napriek občas vážnejším témam vytvoríme pocity porozumenia a spolupatričnosti,“ uviedla spoluorganizátorka festivalu Veronika Malgot.

Podľa PR manažéra divadla NUDE Radomíra Brhlíka účasť na festivale tento rok prijali napríklad Gabriela Marcinková, Dominika Kavaschová, Andrea Bučko, Katarína Máliková, ale aj umelci z Českej republiky. Záštitu nad divadelným festivalom SHOWCASE prevzala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová a hlavná časť podujatí sa bude konať v Pistoriho paláci v spolupráci so Staromestským centrom vzdelávania a kultúry.

Českú divadelnú scénu zastúpi punkový kabaret s názvom Bohorodičko, panno, staň se feministkou tvorkýň Aleny Julie Novotnej a Barbory Šupovej. Z Prahy na festival zavíta aj autobiografické predstavenie Promiňte, že rodím tvorivého tímu Kateřiny Bílkovej, Lenky Hulákovej a Hanky Malaníkovej. Záver bude patriť sólovému koncertu speváčky Kataríny Málikovej.

Brhlík tiež pripomenul, že do festivalového programu sa môžu zapojiť aj vizuálni tvorcovia a performatívni umelci prostredníctvom dvoch verejných výziev. „Špeciálne pre festival vznikne skupinová výstava na tému venované ženám, ktorej vernisáž sa bude konať 9. septembra. Druhá výzva bude ukončená premiérou autorského predstavenia, ktoré sa uskutoční 18. septembra v Pistoriho paláci,“ dodal Bhrlík s tým, že divadelnú prehliadku doplnia rôzne sprievodné akcie. Festival SHOWCASE je podporený Fondom na podporu umenia, Fondom LITA a Nadáciou Tatra banky.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#showcase
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku