Jesus Christ Superstar v Prešove

Pri príležitosti 50. výročia vzniku muzikálu Jesus Christ Superstar Divadlo Jonáša Záborského v Prešove pripravuje jeho premiéru na 13. novembra. Nad muzikálom však visí otáznik v súvislosti s druhou vlnou pandémie.

30.09.2020 17:21
divadlo jonasa zaborskeho jesus christ superstar Foto: ,
V Divadle Jonáša Záborského pripravujú muzikál Jesus Christ Superstar. Na snímke sprava režisér Michal Náhlík a herci Filip Lenárth (postava Ježiša Krista) a Peter Krivý (Judáš Iškariotský).
debata

Podľa režiséra Michala Náhlika muzikál prináša do divadla v prvom rade svetlo. „Či už to vezmeme ako metaforu alebo energiu. Pre nás je to nielen, s veľkou pokorou, výzva, ale aj veľký dar a šanca. Kto ho nepozná, ja verím, že si ho obľúbi, lebo je to naozaj geniálne napísaná hudba,“ uviedol Náhlik.

„Odkedy som sa dozvedel, že budem hrať Ježiša, zrejme už asi nikdy v živote väčšiu postavu nedostanem. Podriadil som tomu celý svoj život. Moja rodina má so mnou utrpenie. V divadle trávim veľmi veľa času, zodpovedne sa pripravujem,“ povedal herec Filip Lenárth.

Na margo opatrení, ktoré určujú maximálny počet 50 ľudí v divadle, riaditeľ DJZ Ján Hanzo povedal, že je lepšia možnosť hrať, ako nehrať vôbec.

„Ak budú opatrenia trvať, budeme premiéru posúvať s tým, že to doskúšame a budeme udržiavať všetkých zúčastnených v kondícií,“ povedal riaditeľ divadla.
debata chyba
Viac na túto tému: #Divadlo Jonáša Záborského