Vyhlásili konkurz na riaditeľa Novej scény

Ministerstvo kultúry vyhlásilo výberové konanie na generálneho riaditeľa bratislavského Divadla Nová scéna. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 26. novembra.

30.10.2020 06:00
debata

Výberové konanie sa riadi novými pravidlami ministerskej smernice, ktoré podľa rezortu garantujú „férový, otvorený a transparentný postup“.

Uchádzači o post riaditeľa by sa vo svojich projektoch rozvoja a riadenia divadla mali zamerať na Novú scénu ako na „moderný divadelný priestor pre jedinečné živé zážitky z produkcie hudobno-dramatických a činoherných diel,“ uviedlo ministerstvo.

Garantovať by mali inovatívnu a rozmanitú dramaturgiu, ktorá bude zahŕňať aj umelecky náročnejšie produkcie. Zamerať by sa mali aj na program venovaný deťom a mládeži.

„V súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 sa od budúceho štatutára Divadla Nová scéna očakávajú aj inovatívne riešenia, ktoré budú rozvíjať divadelnú kultúru a zaistia jej dostupnosť pre čo najširšie publikum,“ načrtol ďalej rezort.

V spolupráci s ministerstvom sa má tiež aktívne zapojiť do rozvoja divadelného umenia v rámci pripravovanej stratégie rezortu do roku 2030. Uchádzač o post má tiež predložiť víziu efektívneho financovania inštitúcie, činnosti jej umeleckej zložky, celkovej prevádzky a rozvoja ľudských zdrojov.

Divadlo Nová scéna je štátna príspevková organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti MK SR. Zameriava sa najmä na hudobno-dramatické diela. Do výsledku vyhláseného výberového konania je vedením dočasne poverená Ingrid Fašiangová.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #divadlo #Ministerstvo kultúry #výberové konanie #Divadlo Nová scéna