V Národnom divadle mzdy dostanú, ubezpečila ministerka

Slovenské národné divadlo (SND) bude mať na mzdy a na dobrej ceste je aj schválenie rozpočtového opatrenia, ktoré má divadlu zvýšiť disponibilné zdroje podľa toho, ako to vedenie divadla zadefinovalo ministerstvu kultúry v ozdravnom pláne. Po rokovaní vlády o tom uistila ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO).

19.05.2021 16:58
debata

Reagovala na vyjadrenia šéfa SND Mateja Drličku, že súčasné rozpočtové nastavenie divadla ohrozuje nielen začiatok novej divadelnej sezóny, ale už aj vyplácanie miezd v najbližšom období.

Milanová uviedla, že po vyhodnotení ozdravného plánu sa pripravuje nový plán rozpočtu a v najbližších týždňoch má vedenie rezortu rokovať o jeho schválení a prijatí rozpočtového opatrenia na pôde ministerstva financií. „Máme dohodu s vedením SND, že budeme presadzovať tú sumu, ktorú si zadefinovali v ozdravnom pláne,“ uviedla Milanová. Vykrytie potrebných prostriedkov na mzdy sa podľa nej deje nepomerným čerpaním, ktoré má k dispozícii SND.

Natália Milanová Čítajte viac Zástupcovia DNS sa stretli s ministerkou kultúry, debata sa bude opakovať

V súvislosti s problémom v rámci inej divadelnej scény bratislavským Divadlom Nová scéna a výberom jeho riaditeľa, uviedla, že definitívne rozhodnutie príde v horizonte jedného dvoch dní. Zopakovala, že z jej pohľadu nebolo výberové konanie v poriadku. „Som vnútorne presvedčená, že konflikt záujmov ovplyvnil výsledok,“ uviedla.

debata chyba
Viac na túto tému: #kultúrna politika