Bratislavské DPOH poskytne priestory Divadlu Aréna

Divadlo P. O. Hviezdoslava (DPOH) poskytne od septembra svoje priestory bratislavskému Divadlu Aréna, ktorého domovská scéna pri Tyršovom nábreží v Petržalke sa bude rekonštruovať.

29.08.2021 13:00
BRATISLAVA: Divadlo Aréna Foto: ,
Pohľad na budovu divadla Aréna pri Tyršovom nábreží, na petržalskej strane Dunaja.
debata

„Spojenie oboch divadiel v jednom hracom priestore je okrem iného i signálom, že mesto Bratislava a Bratislavský samosprávny kraj si navzájom dokážu vyjsť v ústrety a pomôcť si v prípade potreby, a to nielen v oblasti kultúry,“ povedala Katarína Hulíková, riaditeľka BKIS, ktoré má DPOH v správe.

Riaditeľ Divadla Aréna Juraj Kukura vyjadril vďaku BSK, že predstavenia môžu hrať nielen na javisku DPOH, ale aj v kostole Klarisky. „Pozývam divákov zažiť dve rôzne divadlá na jednom javisku,“ dodal Kukura.

DPOH a Divadlo Aréna spoja aj svoje dramaturgie v koprodukčnom projekte a vytvoria spoločnú inscenáciu. „Premiéra sa uskutoční v druhej polovici sezóny 2021/2022,“ priblížila vedúca oddelenia manažmentu DPOH Valeria Schulczová.

Rekonštrukcia Divadla Aréna, ktoré patrí k najstarším divadelným stánkom na Slovensku, má byť komplexná. Celý proces rekonštrukcie sa spustí búracími prácami strechy a úpravou novej konštrukcie strechy.

Práce budú pokračovať vo vnútri objektu. Súčasťou bude aj vybudovanie nových inžinierskych sietí. Projekt počíta aj s parkovou úpravou, obnovou komunikácií a spevnených plôch. Vymeniť sa má aj divadelná technológia. BSK, zriaďovateľ divadla, odhadoval minulý rok náklady na 5,9 milióna eur.

debata chyba
Viac na túto tému: #Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava #Divadlo Aréna #DPOH #divadlá