Dagmar Havlová balí divadelné kufre

Známa česká herečka a bývalá prvá dáma ČR Dagmar Havlová, rodená Veškrnová, ukončila svoj angažmán na domovskej scéne v pražskom Divadle na Vinohradoch.

23.08.2022 16:10
Dagmar Havlová Foto:
Herečka Dagmar Havlová na snímke z divadelného predstavenia Chvíle pravdy, ktorú v roku 2009 hrala v DPOH.
debata (1)

Informáciu priniesol v utorok český bulvárny denník Aha!, ktorému herečka svoje rozhodnutie potvrdila.

„Ukončila som stály angažmán! Dohrala som svoje postavy v Levovi v zime a v Návšteve starej dámy. Nechcela som divákov sklamať,“ napísala denníku 69-ročná Havlová s tým, že nastal čas odísť.

Herečka dala v divadle výpoveď po 43 rokoch. Jej poslednou rolou bola milionárka Klára v predstavení Návšteva starej dámy. Havlová chcela z divadla odísť už na jeseň v roku 2019. Vtedy ju však riaditeľ divadla Tomáš Töpfer prehovoril, aby v súbore ešte zostala.

Herečka a bývalá prvá dáma Česka Dagmar Havlová...
Josef Abrhám a Dagmar Havlová na premiére filmu...
+19Herečka Dagmar Havlová na premiére filmu Vtedy...

Dagmar Havlová sa narodila 22. marca 1953 v Brne. V roku 1971 absolvovala dramatický odbor brnianskeho Štátneho konzervatória. V období 1971–1975 študovala na Janáčkovej akadémii múzických umení (JAMU) v Brne.

234498936 Čítajte viac Havlovci by oslávili striebornú svadbu! Takto si zaspomínala Dagmar Havlová na zosnulého muža

Už počas štúdií sa stala členkou Divadla na provázku (dnes Divadlo Husa na provázku) a po odchode do Prahy členkou Divadla Jiřího Wolkera. Vystupovala tiež v pražskom divadle Semafor a od roku 1979 bola členkou Divadla na Vinohradech.

Do angažmánu v domovskom divadle, ktoré opustila po sobáši s prezidentom Václavom Havlom, sa herečka postupne vrátila na jeseň 2009. Po jeho úmrtí v roku 2011 sa na scéne divadla objavila 13. decembra 2012 opäť v úlohe herečky.

Ešte ako Dagmar Veškrnová v zábavnom programe z roku 1980.
1 debata chyba
Viac na túto tému: #divadlo #herečka #Dagmar Havlová