Budova DAB sa rozsvieti na modro. Pridá sa k dominantám, ktoré takto pripomínajú Svetový deň detí

Budova Divadla Andreja Bagra v Nitre sa v pondelok 20. novembra rozsvieti na modro. Zapojí sa tak spolu s ďalšími svetovými dominantami do kampane UNESCO k Svetovému dňu detí.

20.11.2023 08:00
budova, DAB, Divadlo Andreja Bagara, Nitra Foto:
Divadlo Andreja Bagara v Nitre.
debata

„Na modro osvetlené pamiatky v mestách po celom svete symbolizujú záväzok chrániť práva detí. Táto iniciatíva je symbolickým úsilím o zjednotenie občanov sveta. Propaguje univerzálny jazyk mieru, udržateľného rozvoja a ľudských práv. Podporuje nádej v týchto neistých časoch a zdôrazňuje podporu cieľov a ideálov OSN,“ pripomína UNESCO.

Svetový deň detí si celý svet každoročne pripomína 20. novembra. Je pripomienkou prijatia Deklarácie o právach dieťaťa Valným zhromaždením Organizácie Spojených národov v roku 1959. Táto medzinárodná zmluva podčiarkuje dôstojnosť a rovnaké práva všetkých detí a poskytuje komplexný rámec pre ich ochranu, rozvoj a blahobyt.

„Som veľmi rád, že sa Divadlo Andreja Bagara i so svojím zriaďovateľom Nitrianskym samosprávnym krajom takto symbolicky môže pripojiť do osláv Svetového dňa detí,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #divadlo #OSN #UNESCO #Divadlo Andreja Bagara v Nitre #Deň detí