Pre teroristickú hrozbu prerušili hudobný festival Rock am Ring. Evakuovali 80-tisíc ľudí

Festival sa začal v piatok pri motoristickom okruhu Nürburgring. Práve v otvárací deň večer na ňom mala zahrať nemecká kapela Rammstein.

, 02.06.2017 22:11, aktualizované: 22:49
festival Foto: ,
Desiatky tisíc návštevníkov museli ešte v deň zahájania festivalu nútene opustiť areál Rock am Ringu pre teroristickú hrozbu.
debata (98)

Nemecká polícia nariadila organizátorom, aby vyzvali návštevníkov na opustenie dejiska podujatia, informovalo internetové vydanie denníka Bild. Podľa rovnakého zdroja bude nasledovať prehliadka festivalového areálu policajnými zložkami.

Polícia v Koblenzi podľa tlačovej agentúry DPA medzičasom informovala, že dôvodom pre rozhodnutie sú konkrétne indície, na základe ktorých nemožno vylúčiť teroristické ohrozenie. Vyšetrovanie je v plnom prúde.

Festival na svojom webe uviedol, že strážcovia zákona chcú vypratať priestor, aby ho mohli prehľadať. Návštevníci preto majú v pokoji opúšťať miesto konania akcie.

Z ampliónov sa ozývalo okrem iného aj vyjadrenie nádejí organizátorov, že festival bude môcť v sobotu riadne pokračovať.

Krajinská vláda Porýnia-Falcka existenciu možnej teroristickej hrozby potvrdila. Očakáva sa, že sa na mieste vyjadrí ešte v priebehu neskorých večerných hodín aj krajinský minister vnútra Roger Lewentz.

Na niekoľkodňovej akcii sú desiatky tisíc hudobných fanúšikov, presné číslo ale nebolo zverejnené. Na konci víkendu sa podľa agentúry AP očakávala účasť až 90-tisíc ľudí.

98 debata chyba
Viac na túto tému: #terorizmus #Nemecko #festival #Nürburgring #teroristická hrozba #Rock am Ring
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy